We hebben veel plezier gehad met Jan Baltus als Sin terklaas en wij als ondeugende pieten. Niks was te gek. Ook maakten we veel uitstapjes, naar de Keuken hof, de Tuin van kapitein Rommel enz. enz. Teveel om op te noemen. Al vele jaren maak ik met veel plezier 'Het Boogaert- journaal', ons huiskrantje. Eerst op een brede typema chine met grote letters en nu natuurlijk op de computer. Alle vrijwilligers waren blij als er weer een man bij kwam om te helpen, zoals Rinus Stet, Klaas Rusten burg en Godfried Roos. We hadden een hechte groep en deelden lief en leed met elkaar. Verschillende acti viteitenbegeleiders heb ik mee gemaakt. Na Tarcio Nanne, Inge Perk, Wil Schoenmakers, Henny Luijten en Wil Koot werk ik nu met Carla van Eerd en Ria Bakker. Ik was ook getuige van het 25-jarig jubileum met de vaartocht van Alkmaar naar de Zaanse Schans (met onderweg een overheerlijke lunch). Ondertussen zijn de activiteiten verder uitgebreid, zoals kaarten maken (waar ik goeie hulp bij heb) en samen zingen. Het is nu onzeker hoe het allemaal verder zal gaan in de zorg, maar ik hoop dat we met alle vrijwilligers nog een heleboel gezelligheid kunnen brengen voor de bewoners. Ik zal er zeker aan meewerken, want nog altijd ga ik met heel veel plezier naar De Boogaert!" De activiteiten werden als volgt verdeeld: 1. Ontspannings- en recreatieve activiteiten: kaarten, bingo, spelletjes doen, wandelen, zitdansen, hobby club, kegelen, biljarten, krant voorlezen, carnavals viering en de Soos; 2. Culturele en educatieve activiteiten: schilderen, teke nen, denksport, muziekactiviteiten, informatiemidda gen, films kijken, gastoptredens en uitstapjes; 3. Religieuze en maatschappelijke activiteiten: jubilea, feest- en hoogtijdagen, kerstdiner, paaslunch, koor, religieuze diensten, ziekenhuisbezoek, individuele gesprekken met en begeleiding van bewoners. Het doel was om voor de bewoners en de ouderen uit de omgeving van De Boogaert 'Uitgaan in hun eigen verzor gingshuis' mogelijk te maken. De vrijwilligers werden ook betrokken bij de jaarlijkse bazaar c.q. rommelmarkt, die werd gehouden om gel den te verwerven voor extra middelen ten behoeve van de bewoners zoals een piano, terrasstoelen of een groot beeldtelevisie. Oprichting 'Locaal Samenwerkingsverband Castri cum' in 1991 In november 1991 werd het 'Locaal Samenwerkingsver band Castricum' opgericht. De deelnemende instellingen waren de Stichting Thuishulp IJmond, de Vereniging Maatschappelijke Gezondheidszorg van de Kruisvereni gingen in de IJmond, de Stichting Dienstverlening Oude ren Castricum, de gemeente Castricum (afdeling Sociale Zaken), de gezamenlijke huisartsen in de gemeente Cas- tricum en de verzorgingshuizen De Boogaert en de Sant mark. Het doel was om vanuit een centraal punt de hulpvragen te indiceren en van advies te voorzien. De vraag en het aan bod van de hulpvragen konden zodoende beter op elkaar worden afgestemd en er vond tijdige signalering van cala miteiten in de zorg- en dienstverlening plaats. Tenslotte werd er toezicht gehouden op de juiste gebruikmaking van de gesubsidieerde voorzieningen. Onderwerpen die daar bij aan de orde kwamen zijn onder andere de wachtlijsten van de verzorgingshuizen, de warme maaltijdvoorziening, bejaardenalarmering, dagverzorging en tijdelijke opna mes. De fusie tussen De Boogaert en de Santmark Na de oorlog ontstonden er vanuit een bepaalde geloofs of levensovertuiging bejaardentehuizen met bijvoorbeeld een katholieke, protestante, joodse of humanistische sig natuur. Er waren zelfs kloosterbejaardentehuizen. Van samenwerking was geen sprake. In tegendeel zelfs. Vele ouderen kozen zeer bewust voor een bejaardentehuis van- Altijd drukte op de bazaars. 30

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 30