bruiloft in De Boogaert gevierd en stonden op deze bij zondere dag in de belangstelling van diverse televisiesta tions en landelijke en regionale dagbladen. kentering plaatsgevonden. Mensen willen best vrijwilligerswerk doen, maar bepalen zelf hun mogelijkheden, hun beschikbare tijd en heb ben voorkeuren voor wat ze willen doen. Zo was het noodzakelijk om het vrijwilligerswerk in de vaart van de vooruitgang (economisch, technisch en maatschappelijk) steeds meer te organiseren, te structureren en te specialiseren. Activiteiten en vrijwilligers Vanaf de oprichting van De Boogaert heeft men dankbaar gebruik gemaakt van een groot aanbod van vrijwilligers. Zij waren en zijn nog steeds vooral nuttig bij de begelei ding van diverse activiteiten voor de bewoners. Overeen komstig de landelijke trend is ook het vrijwilligerswerk in De Boogaert in de loop jaren echter veranderd. Moeiteloos werden mensen maandelijks, wekelijks en dagelijks inge zet en zij voldeden onvoorwaardelijk aan de vraag van de organisatie. In de loop der jaren heeft er een duidelijke Al 33 jaar vrijwilliger in De Boogaert Het verzorgingshuis mag al 33 jaar een beroep doen op Leny Jacobs-Poell (1944). Zij blikte als volgt terug: "Toen de kinderen van de lagere school af waren, heb ik mij op 1 oktober 1981 als vrijwilliger aangemeld bij Wil Kotkamp (hoofdverpleegkundige, later directrice van De Boogaert). Eerst heb ik een eenzame bewoner bezocht, daarna ben ik Tarcio Nanne gaan ondersteunen met activiteiten. Langzamerhand werden de acti viteiten en de vrijwilligersgroep uitgebreid. De bewoners waren in mijn beginperiode relatief nog heel mobiel en zaten vaak te kaarten, te breien of televisie te kijken in de huiskamers. Het was gezellig, want er was altijd wel een bewoner die nog wat onder de kurk had. Deuren stonden altijd open. In die tijd werden ook krulspelden ingedraaid, zodat de dames netjes het weekend in kon den. Het kerstdiner behoort ook tot de jaarlijkse activiteiten. Ook in De Boogaert werd carnaval gevierd. Leny Jacobs (links) tijdens het maken van kaarten in 2010. 29

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 29