bewoners als medewerkers. Maar de vernieuwing van het gebouw deed de overlast en de pijn gauw vergeten. Na de heropening waren er 65 vrijwel geheel vernieuwde ver zorgingsplaatsen ontstaan. Op 17 januari 1992 kon het vernieuwde zorgcentrum officieel worden geopend en werd op het dak de grootste zonneboiler van Noord-Hol land in gebruik genomen. Dat was een geschenk van het P.E.N. Ook onthulde het bestuur op deze dag het nieuwe logo van De Boogaert. Van bewonerscommissie naar cliëntenraad De eerste bewoners van De Boogaert kregen het huisre glement 'Huisorde voor de pensiongasten'. Daar stond onder andere in dat de bewoners een commissie van over leg konden kiezen. Op 27 mei 1972 werd een vergadering belegd onder lei ding van pastoor Voets. Het doel was om te komen tot een permanente commissie uit de bewoners voor het ver zorgen van ontspanning etc. Adviesrecht, zoals wij dat nu kennen, was er nog niet. In de beginjaren '90 sprak de bewonerscommissie niet alleen over ontspanning. Allerlei zaken, die te maken had den met de belangen van de bewoners, kwamen in deze commissie onder leiding van de directie ter sprake. Voor beelden hiervan zijn de wasserij, maaltijden, festiviteiten en inrichtingszaken, zoals de aanschaf van meubilair. Ook regelgeving vanuit de provincie en het rijk kwam hier aan de orde. De commissie was ook vertegenwoordigd in de sollicitatie- en de menucommissie. Veel bewoners vonden het eind jaren '90 te zwaar worden om zich verkiesbaar te stellen voor de bewonerscommis sie. Zij konden zich toen door een familielid laten verte genwoordigen. Deze vertegenwoordiger ondersteunde de commissie met het uitschrijven van de agenda en de notulen van het over leg en adviseerde de bewoners. Nu kennen we de lokale cliëntenraden en een centrale cli- entenraad. De centrale cliëntenraad bestaat voornamelijk uit vertegenwoordigers van de lokale cliëntenraden. 100-jarigen Op bijzondere wijze werd stil gestaan bij de vieringen van verjaardagen van bewoners die de respectabele leeftijd van 100 jaar hadden gehaald. Er werd dan een feestelijke ochtend georganiseerd in de recreatiezaal in het bijzijn van bewoners, familie en personeel, waarbij uiteraard de gebruikelijke koffie, het gebak, een borreltje en bittergar nituur niet ontbraken. Vaak kwam de burgemeester ook op bezoek om namens Hare Majesteit de koningin de felici tatie over te brengen, wat door de honderdjarigen erg op prijs werd gesteld. Voor het jaar 2000 was het meer uitzondering dan regel dat deze respectabele leeftijd werd gehaald. Tegenwoor dig komt dat regelmatiger voor en ook leeftijden van ruim 100 jaar zijn zelfs geen uitzondering meer. De oudste bewoner die De Boogaert heeft gekend, is mevrouw Everdina Ellens-Lemstra. Zij werd geboren op 22 januari 1908 en overleed op 27 mei van dit jaar in de leeftijd van 106 jaar. Tot het laatst toe las zij nog de krant, keek televisie en deed mee met allerlei activiteiten. Ook heeft het tehuis het echtpaar Cor en Willy van der Oord-Weeder gekend, waarvan beide partners meer dan 100 jaar oud werden. Zij hebben in 2004 hun 75-jarige '.rscommissie in 1996. V.l.n.r.: de heer Koopman, de heer Heeremans, mevr. Zeeman an Velzen. 28 Burgemeester Mans feliciteert mevr. Ellens met haar 105e verjaardag in 2013. Het echtpaar Van der Oord tijdens hun 75-jarig huwelijk op 22 augustus 2004. Cor was toen 104 en Willy 99 jaar oud.

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 28