Adoptie door de Werkgroep Oud-Castricum Twee oud-werknemers uit de werkgroep historie geven het project niet op. Duin en Bosch, gesticht door de pro vincie Noord-Holland, was lange tijd een provinciaal ziekenhuis. Van de provincie zou verwacht mogen wor den dat zij in het kader van het 100-jarig bestaan van landgoed Duin en Bosch bereid zou zijn een deel van de restauratiekosten op zich te nemen, zo redeneerden zij. De provincie reageert echter afwijzend op het sub sidieverzoek met als argument dat het graf geen provin ciaal- maar een rijksmonument is. Het restauratieplan komt stil te liggen, totdat in juni 2009 de Werkgroep Oud-Castricum het aanbod doet om het grafmonument van dr. Jacobi en de grafzerk van zijn zoon te adopte ren met het doel om toch tot restauratie te komen. Dat aanbod wordt door GGZ Dijk en Duin aanvaard. Op 18 mei 2011 gaat de Monumentenadviescommissie van de Stichting Welstandszorg akkoord met het restaura tieplan en verleent de gemeente Castricum een omge vingsvergunning (restauratievergunning). Voor de restauratieopdracht valt de keuze op de firma Haker Natuursteen te Alkmaar, maar het geld ont breekt nog om het werk te kunnen laten uitvoeren. Op grond van de offerte moet er 8600 euro bijeen wor den gebracht. Er worden verschillende instanties aan geschreven en dat is niet zonder resultaat gebleven. Toezeggingen en giften worden ontvangen van het Prins Bernhard Cultuurfonds, van het UNC-fonds van Het gezin Jacobi in gelukkiger dagen (1911-1912). Miep voor de bank, vervolgens v.l.n.r.: Ab, moeder Tine, Ernst, vader Jan Willem en Hein. Wim staat achter de bank. Dr. Jan Willem Jacobi (1865-1916). Deze foto is een uitsnede van de voorgaande foto en waarschijnlijk bedoeld als herinneringsfoto.

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 18