Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan 4 Gedeputeerde Elvira Sweet slaat de eerste paal voor het Archeologisch Informatie Centrum dat voortaan de naam Huis van Hilde zal dragen. 14 Open Monumentendag officieel geopend in Hotel het Oude Raadhuis, onder andere met een lezing van schrijver Thijs Goverde. 14 Bob Verhagen is Nederlands kampioen Triatlon gewor den in de categorie onder 24 jaar. 14 Het nieuwe gebouw van de tafeltennisvereniging (TTVC) aan de Gobatstraat wordt feestelijk geopend. In 2011 werd het oude pand door brand verwoest. Oktober 2 De 2000e Burgernet-deelnemer is door de burgemees ter in het zonnetje gezet. 6 Feestelijke première in het Corso-theater van de film 'Soldaat onder het zand'; een project van filmmaakster Pauline van Vliet. 7 Dick Groot en Martin Vaalburg presenteren in Hotel Borst de eerste van drie nostalgische avonden onder het thema 'Effe buurten'. 14 De grote zaal in dorpshuis De Kern is grondig opge knapt en heeft nu de naam 'Van Wallenburgzaal'. Anneke van Wallenburg (1932-2011) was van 1986 tot 2009 secretaris van de Stichting Dorpshuis De Kern. 22 Er is een heel kleine aardbeving geregistreerd, waar van de meeste inwoners niets hebben gemerkt (2.5 op de schaal van Richter). Eelco Zwikker verkoopt nu T-shirts met opdruk 'Castricum Aardschok 2013 Sur vivor'. 24 Machiel Postma wordt interim-voorzitter van FC Cas- tricum. De scheidende voorzitter Martin Vaalburg en Klaas Peijs worden benoemd tot Lid van Verdienste. 25 Dorine Uljee wordt benoemd tot erelid van de volley balvereniging Croonenburg omdat ze 25 jaar de leden administratie heeft verzorgd. 25 Presentatie 36e Jaarboek van Oud-Castricum. November 3 Marina Marcker-Feeke, voormalig hoofd van de per 1 januari 2013 opgeheven VVV-ANWB Castricum, is overleden. 7 Burgemeester en wethouders hebben besloten dat hon den niet meer los mogen lopen in park Noordend. De gemeente wordt bedolven onder protesten en de burge meester schort de werking van het besluit op. 7 Charles Roos is voor zijn verdiensten benoemd tot ere lid van squashvereniging Reflex. 8 Meerten Ritzema presenteert zijn boek 'De Gerefor meerden van Castricum'. 22 Opening van een voetgangersbruggetje dat via het park Noordend een verbinding vormt tussen Limmen en Castricum. 22 Overdracht van een plaquette met een afbeelding van dokter Leenaers aan de huidige bewoners van het voormalige kruisgebouw aan de Mient. 24 Presentatie jubileumboek '100 jaar camping Bakkum'. 26 Marko Ducro wordt benoemd tot voorzitter van de Tennisclub Bakkum. December 4 De gemeenteraad besluit de discussie over groot schalige oplossingen voor de verkeerssituatie van de Beverwijkerstraatweg te beëindigen. Wel wordt nader onderzoek gedaan naar verbetering van de doorstro ming bij de spoorwegovergang. 4 De oprichting wordt bekend gemaakt van 'De Stich ting Oer-IJ' die zich ten doel stelt een Geopark Oer-IJ te realiseren. 10 Henk Hoogervorst is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau vanwege zijn verdiensten voor de bloemen- en bloembollensector. 10 Ad Bom, voorheen verslaggever en columnist van het Nieuwsblad voor Castricum, is op 86-jarige leeftijd overleden. 13 Het grafmonument van dr. Jacobi op de begraafplaats van Duin en Bosch wordt overgedragen aan de direc teur van GGZ Dijk en Duin. 18 Dub Stuifbergen is erelid van Vitesse '22 geworden. Niek Veldt, Adrie de Wit, Kees de Groot en Marian Hanck zijn benoemd tot lid van verdienste. 19 Elvira Sweet, gedeputeerde van de provincie Noord Holland, onthult in het bezoekerscentrum De Hoep de vondst van het skelet van een Russische soldaat. Er is ook een replica gemaakt van zijn uniform. 20 Medeoprichter en coördinator van de Voedselbank Joop Fijen draagt zijn taken over aan Nienke Wit kamp. 31 De gemeentelijke brandweerkorpsen worden opge heven en in het nieuwe jaar aangestuurd door de regionale commandant van de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord. 120

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 120