20 Opening van het vernieuwde uitvaartcentrum van de Associatie Uitvaartverzorging op begraafplaats Onder- langs. 20 Joop Mooij zegeviert in de finale van het Open Castri- cums Kampioenschap Biljarten. 26 Henk Brandsma en Han Knebel ontvangen een Koninklijke onderscheiding. Han Knebel zette zich onder andere veertig jaar in voor de Carnavalsvereni ging de Windtrappers. 28 Jongerencentrum De Bakkerij puilt uit als een voorma lig lid, de wereldberoemde fotograaf Rineke Dijkstra, komt vertellen over haar werk. 30 Op initiatief van Simone Veldt-Bakker hebben ama teurschilders schilderijen van koningin Beatrix ver vaardigd. Ze worden onder leiding van veilingmeester Kees Kroone geveild ten bate van het Oranjefonds. Mei 3 Van 3 tot en met 12 mei staat Camping Bakkum weer in het teken van een bijzonder verhalenfestival, de tweede editie van 'Bakkum Vertelt'. 5 Leden van de Atletiekvereniging Castricum brengen het vredesvuur uit Wageningen naar Castricum dat op het Bakkerspleintje wordt ontstoken. Een colonne van oude legervoertuigen trekt door het dorp. 12 De Benjamins van de rugbyclub Castricum zijn eerste geworden op de Nederlandse jeugdkampioenschappen. 14 Chris de Leeuw, erelid van FC Castricum, is overleden. 15 De Castricumse Uitvaartvereniging, ontstaan uit de begrafenisverenigingen De Laatste Eer (1924) en Sint Barbara (1927) wordt opgeheven. Hiermee komt een einde aan de bijna 90-jarige historie. 22 Er wordt een oproep geplaatst vanwege de vermissing van een kunstwerk uit het gemeentehuis van Castri- cum. Het gaat om een aquarel van Dirk Langendijk. Juni 1 De Kunstfietsroute kent nieuwe stops, waaronder de Jacobi-vleugel' en de Oude-Werkplaats op het terrein van Dijk en Duin. 2 Meer dan twintig koren nemen deel aan het Muziek festival 'Van Dorp tot Kust', georganiseerd door het Shanty en Folksongkoor 'De Skulpers'. 7 Toneelvereniging Forento viert het 50-jarig jubileum bij het Hof van Kijk Uit met de opvoering van een toneelstuk getiteld 'Jachtboek van een jonkheer', geba seerd op het leven van jonkheer Frits Gevers, zoals beschreven in het 26e Jaarboek van Oud-Castricum. 20 De gemeenteraad stelt een nieuw bestemmingsplan voor het Buitengebied vast. 26 De eerste fase van de Schoonwatervallei is feestelijk opgeleverd. Twee gebieden langs de Schulpvaart wor den ingericht voor waterberging en nieuwe natuur. 29 Inwijding van een replica van een schelpenkar die bij het Strandvondstenmuseum te zien zal zijn. Leerlingen van de Praktijkopleiding voor de Bouw Zaanstreek/ Waterland hebben de kar onder leiding van leraar Jacob Beentjes gebouwd. 30 Na vier jaar afwezigheid vindt de 25e editie plaats van de ringsteekwedstrijden in Bakkum. Juli 4 De opening van het cultuurfestival 'Uit de Kunst' wordt gecombineerd met het begraven van een bouwoffer op de plaats waar het Archeologisch Informatie Centrum van de provincie Noord-Holland wordt gebouwd. Wet houder Portegies overhandigt leskisten archeologie aan de basisscholen. Ook vindt de onthulling plaats van de nieuwe informatieborden die bij gemeentelijke monumenten geplaatst zijn. 5 De plaatselijke ondernemers hebben besloten tot een gezamenlijke koopavond op vrijdag. 11 Opening van een nieuwe fietsenstalling bij het station. In totaal is er nu plaats voor ruim 3000 fietsen. 13 Emergo heeft op het Wereld Muziek Concours in Kerk- rade de vijfde plaats behaald in de hoogste (amateur) divisie. Augustus 1 Nettie Ruijter, lid van verdienste van de Tennisclub Bakkum, is op 86-jarige leeftijd overleden. 12 Voor de laatste keer knutselen voor kinderen met Vakan tie Kindervreugd onder leiding van Wil Harff en Trees Knebel. Ruim veertig jaar heeft deze organisatie in de schoolvakanties allerlei activiteiten georganiseerd. 16 Het jaarlijkse timmerdorp is afgesloten met een specta culair vuur en een duik van deelnemers en vrijwilligers in de naburige parkvijver. 17 Ad van der Park wint het Open Golftoernooi op sport park De Puikman. 23 Drie dagen genieten van heerlijke gerechten tijdens Castricum Culinair op De Brink. September 1 Jan Veldt presenteert zijn boek 'Kroniek van Veldt Ver halen'. 1 Vitesse '22 heeft een vernieuwde kantine. Architect Arjen Fruitema en de vrijwilligers Nico Kortekaas, Sjaak Lute en Niek Veldt onthullen gezamenlijk een fotowand. 119

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 119