Kroniek 2013 van Castricum en Bakkum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.508 inwoners, 78 minder dan op 1 januari 2012. 8 De strandpost van de EHBO Castricum en de red dingsbrigade De Strandlopers krijgen op de nieuw jaarsreceptie de gemeentelijke waarderingsspeld. 9 Karin Mulder volgt Hans Rook op als voorzitter van de stichting Muttathara. 11 Burgemeester Mans opent het jubileumjaar van AC Borst Bouw door de onthulling van een logo op de gevel van het bedrijfsgebouw op de Castricummer- werf. 13 Michel Butter is de beste Nederlander op de Halve Marathon van Egmond. 22 Mevrouw Everdina Ellens-Lemstra, woonachtig in De Boogaert, is 105 jaar oud geworden. 23 De gemeenteraad besluit permanente huisjes op cam pings in het buitengebied mogelijk te maken. 24 Op het terrein van Duin en Bosch gaat een centrum voor medische diagnostiek 'Salt' van start. 28 Wethouder Christel Portegies neemt een petitie in ontvangst, ondertekend door 80 ondernemers, waarin gevraagd wordt om een integrale visie voor het dorps- hart. Februari 2 Sportevenement Castricum Beweegt. Atleet Michel Butter en atlete en wielrenster Monique Arkenbout worden uitgeroepen tot respectievelijk sportman en sportvrouw van het jaar 2012. 3 Het carnavalsfeest voor mensen met een verstandelijke beperking, met Play Back Show onder leiding van Henny Huisman, is opnieuw een groot succes. 7 Hans Kaandorp wordt gekozen tot nieuwe voorzitter van Vitesse'22. 8 De voorzitter van Oud-Castricum Frans Duffhues her opent het verbouwde bankkantoor van de ABN-Amro in de Dorpsstraat. 14 Hotel Het Oude Raadhuis kan dankzij de steun van een opgerichte stichting Vrienden van het Oude Raadhuis worden heropend. 23 Zeebotenvereniging De Salamander viert het veertig jarig bestaan. Maart 7 Johanna's Hof herdenkt het 80-jarig bestaan. 13 De gemeente maakt bekend dat Robert de Rijke voor enkele maanden als cultuurcoördinator is aangesteld. Hij zal ook worden betrokken bij de oprichting van een Cultuurplatform. 14 Wethouder Marianne Zonjee-Zonneveld is vanwege een burn-out langdurig uitgeschakeld en zal tijdelijk worden vervangen door Fred Mosk, oud-wethouder van Beverwijk. 16 Rijksmonument paviljoen Breehorn is verbouwd tot 58 appartementen voor cliënten van Dijk en Duin. Belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld een kijkje nemen. 20 Henk Hoogervorst, oud-voorzitter van Vitesse'22 en voormalig eigenaar van Hovor Mode, is overleden. 23 De eerste zonnecentrale met 112 zonnepanelen op het dak van het kantoor van het afvalbrengdepot aan het Schulp- stet wordt door wethouder Christel Portegies geopend. 29 Een VVV-agentschap tegenover Hotel Het Oude Raad huis is door burgemeester Mans geopend. April 8 Gertjan Graas wint goud bij de Europese vakwedstrijd voor schoenmakers. 10 Ook de Socialistische Partij (SP) heeft nu een afdeling Castricum. 16 Burgemeester Mans onthult naast het oude raadhuis een herdenkingsmonument - een zwerfkei - voor Joden die in Castricum ingeschreven zijn geweest en omkwa men in de Tweede Wereldoorlog. Ton de Groot deed historisch onderzoek en nam het initiatief. 118

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 118