1 /•- r 1 in dienst. Van de gemeente kreeg ik later nog wel een brief dat ik bij de organisatie Bescherming Bevolking aan de slag moest. Daar heb ik op ingevuld: "ik wens geen zaken te doen met jullie." Zo heb ik het in de brievenbus gegooid. Ik heb er nooit meer iets van gehoord. Op een gegeven moment ben ik helemaal in de bioscoop terecht gekomen. Dat salaris droeg ik weer af en zo had ik nog weer niks. Toen ben ik gaan helpen bij Biesterbos in de fietsenstalling voor extra geld. Met een beetje heibel ging ik bij de bioscoop weg. Mijn volgende baan was de linoleumfabriek in Wormer- veer. Ik walgde van de stank. Toen kreeg ik een aanbieding uit Hilversum of ik bij een onderdeel van de NOS wilde werken. Dat was door mijn contacten bij de Bioscoop bond. Daar heb ik zo'n anderhalf jaar gewerkt. Ik was bij de opnames van het programma van Mies Bouwman en nog een paar andere afdelingen. Ik kon in dat wereldje toch niet wennen. Daarvandaan ging ik naar de Hoog ovens, waar ik 36 jaar heb gewerkt. Ik ging 's avonds ook weer in de bioscoop aan de slag. Dat kwam zo: ik had net scooterles gegeven bij Co Fontein, een ander bijbaantje, toen ik werd gevraagd weer in te vallen want de operateur was niet gekomen. Vanaf die tijd ben ik er gebleven. De speciale donderdagavond-voorstellingen kwamen er op mijn initiatief, Ik voelde me samen met de familie Bet- tink verantwoordelijk voor de gang van zaken. Ik heb er in totaal 41 jaar gewerkt. En diploma als operateur had ik niet maar ik redde het evengoed. Mijn vrouw Thea was verpleegster op Duinenbosch. Ik ontmoette haar in 1958 en eind 1960 zijn we getrouwd. Het feest was in de Brabantse Landbouw, waar toen een zuster van mij woonde. Ik ging bij mijn vader en moeder inwonen, maar in 1961 kregen we een huis aan de Poel ven, Daarvoor heb ik toen een niet zo zachtzinnig gesprek met de burgemeester moeten voeren. Later zijn we naar de Zeeweg verhuisd. In 2010 hebben Thea en ik onze gouden bruiloft samen met onze drie kinderen en vijf kleinkinde ren gevierd in Hotel Borst. De zaal staat op de plaats waar mijn geboortehuis heeft gestaan. Ik kan me geen andere woonplaats dan Bakkum voorstellen. Niek Kaan In memoriam Lien Steeman-Borst Op 9 oktober 2013 overleed op 91-jarige leeftijd Lien Steeman. Lien heeft een grote bijdrage geleverd aan de activiteiten van Oud-Castricum. Na het overlijden van haar man Niek Steeman in 1973 heeft Lien zich aangemeld als lid van de werkgroep. Haar man was medeoprichter van de Werkgroep Oud-Castricum, was de spil van de archeologisch onderzoeken en speelde ook een belangrijke rol bij de inrichting van ons gebouw De Duynkant. Lien was heel betrokken bij het werk van Oud-Cas- tricum. In 1976 bood zij aan om in de showroom van haar zaak aan de Overtoom een fototentoonstelling in te richten over de oude dorpskern, die op dat moment in de politiek ter discussie stond. In de periode 1979 tot 1986 hielp Lien met de inventarisatie van gege vens uit oude transportakten op het Regionaal Archief te Alkmaar. Zij heeft zich ook vooral verdiept in allerlei onderwer pen uit de geschiedenis van Castricum en heeft daar over alleen of samen met anderen artikelen geschre ven die zijn gepubliceerd in onze jaarboeken. Samen met Frans Baars verzorgde zij een artikel over tante Sientje, een vrouw die tijdens de oorlog een grote rol speelde in het verzet en een artikel over de geschie denis van de rooms-katholieke Pancratiusparochie. Met Wim Hespe schreef zij over de Burgemeester Mooijstraat en vijf artikelen over de Dorpsstraat. Van eigen hand verschenen de artikelen over de Cas- tricumse korenmolen aan de Soomerweg, over de oude dorpssmederij van Dorus de Groot in de School straat en over de geschiedenis van de boerderij 'Het Knophuis' aan de Verlegde Overtoom. Gedurende vele jaren organiseerde Lien rondleidin gen voor scholen en andere groepen in De Duynkant. Wij denken met veel respect en waardering terug aan Lien Steeman die veel voor Oud-Castricum heeft betekend. i n Loek met kleinzoon Sem op de tuin. 116

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 116