De tentoonstelling in november en december was gebaseerd op de artikelen in het 36e Jaar boek. Met name werd er aandacht besteed aan de 80-jarige geschiedenis van de Vereniging Kennemer IJsbaan, waarover Hans Kinders ook een film heeft gemaakt die gelijktijdig in De Duynkant werd vertoond. Daarnaast was er ruim aandacht voor de slagers die het dorp in de afgelopen 100 jaar heeft gekend en de eerste tien jaar van de plaatselijke Carnavalsvereni ging. PR en website (Hans Boot) Elke maand werd er een persbericht in de kranten geplaatst in verband met de tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand. De digitale regiokrant en lokale radio- en tv- zender werden hiervan tevens in kennis gesteld. Eveneens verschenen er in diverse kranten berichten over andere acti viteiten en werd een oproep gedaan voor het inzenden van expositiemateriaal. Ook werd er een oproep gedaan voor het werven van nieuwe leden. Zoals gebruikelijk was er ook in het afgelopen jaar weer veel belangstelling voor onze website. Er konden 18.048 bezoeken aan de homepage worden geteld. De populaire beeldbank werd 17.851 keer bezocht en in totaal werden er 431.993 foto's bekeken. Tot slot werd in de kranten aangekondigd dat de website van de werkgroep heeft meegedongen naar de Geschiede nis Online Prijs. Tentoonstellingen (Pauline van Vliet) In 2013 trokken de tijdelijke tentoonstellingen in De Duynkant ruim 1400 bezoekers. De tentoonstelling over het Corsotheater, die in novem ber 2012 van start ging, was ook in januari en februari nog te bezichtigen. Tijdens de open dag in februari werd het publiek in de gelegenheid gesteld om oude filmpjes, video's en dvd's met herkenbare beelden uit het dorp in te leveren en werden er doorlopend films uit het archief van de werkgroep vertoond. Tot slot is er door de werkgroep een bijdrage geleverd aan drie externe exposities. In de bibli otheek aan de Geesterduinweg was in augustus en september de fototentoonstelling 'Groeten uit Bakkum en Castricum' te bezichtigen. Vanaf oktober werd de tentoonstelling over de oorlog van 1799 in bezoekerscentrum De Hoep gehou den. In november en december was in galerie Sopit aan de Anna Paulownastraat de tentoonstelling te zien over de Castricumse kranten en drukkers, waarover eveneens een artikel in het 36e Jaarboek is opgenomen. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2013 was het bestuur als volgt samengesteld: - Gerard Veldt, waarnemend voorzitter en penningmeester; - Albert Lourens, secretaris; - Hans Boot, lid; - Cor Smit, lid. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door circa dertig werkende leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs ruim 1200. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud- Castricum in het afgelopen jaar. Hans Boot Op ons verzoek worden voor ons onbekende foto's aange leverd, waarna deze worden opgenomen in de Beeldbank. De al beschikbare foto's worden allemaal opnieuw bekeken en de bijbehorende beschrijving wordt eventueel aange vuld. De bezoekers van de Beeldbank leveren ook regel matig aanvullingen aan op de fototeksten. Daarbij gaat het vaak om namen van personen die op de foto's staan. Van maart tot en met juni was er de tentoonstelling 'Rond wandelingen door de dorpskern van Castricum'. Voor juli, augustus en september werd gekozen voor een geheel ander onderwerp, namelijk landelijk bekende personen die in Bakkum of Castricum zijn geboren, wonen of gewoond hebben. De open dag op 6 oktober stond geheel in het teken van De Slag bij Castricum, die op dezelfde datum in het jaar 1799 plaatsvond. Er waren foto's te zien van schoolkinderen die meegedaan hadden aan het educatieproject 'Het Mysterie van de Kope ren Knoop', aangevuld met een impressie van filmer Hans Kinders van de opnames voor de film 'Soldaat onder het zand'. Scholieren krijgen van Cor Prins alles te horen over kogels en wapens tijdens het educatie project 'Het mysterie van de Koperen Knoop'. 114

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 114