bode. Hij overleed in 1971. In 1973 vestigde zich in het pand de inmid dels bejaarde Maria Nederpelt-Res, tot dan woonachtig aan de overkant, Dorpsstraat 89, waar zij onder andere een corsetterie- speciaalzaak exploiteerde (zie het 31e Jaarboek). Nog in 1973 vroeg zij vergun ning voor de verbouwing en de uitbreiding van het pand, waarin zij aanzienlijk inves teerde, maar waarbij de voorgevel werd gespaard. In december 1985 vertrok Maria naar Bergen. Al in januari van het jaar daarop kreeg het pand nieuwe bewoners, het echtpaar Anto- nius Schoorl en Johanna Baltus vanuit de Haarlemmermeer. Antonius Schoorl over leed in 1987, maar zijn echtgenote Johanna heeft het pand nog tot haar overlijden bewoond, waarna het in 2009, zoals in de inleiding vermeld, te koop werd gezet. Wim Hespe 1932 in Castricum werkzame rijksveldwachter Jan Dijks tra. Hoewel niet lang in Castricum gestationneerd, wordt hij in de annalen niettemin geboekstaafd om zijn niet aflatende strijd, tezamen met zijn collega de veldwachter Koelewijn, tegen de stropers van wild in het duin. Vaak hield Dijkstra in het duin de wacht om stropers te betrap pen, maar door zijn rokersgedrag was hij weinig succesvol en werd hij tijdig opgemerkt. In september 1939 werd Dijkstra overgeplaatst naar Dren the en werd de toen 60-jarige weduwe Aafje Kabel-Duijn de nieuwe bewoonster. Zij was de weduwe van de in 1933 in Castricum overleden Gerrit Kabel, een zeer bekende Castricummer, betrokken bij de bouw van vele panden in Castricum en wiens geschiedenis we kort hebben beschre ven in het 26e Jaarboek. Met de komst van Aafje Kabel bood het pand geruime tijd onderdak aan diverse leden van de familie Kabel. Vanaf 1948 was dat haar in 1921 in Castricum geboren doch ter Catharina Geertruida (Tiny) Kabel, die vanwege haar betrokkenheid bij vele organisaties in Castricum een grote bekendheid genoot. Een volledig overzicht van haar vele activiteiten zullen we hier niet geven, maar dat begon al kort na de oorlog, toen zij als vrijwlligster zeer actief was bij het Katholiek Thuis front, een organisatie met betrekking tot de naar Neder lands Indië uitgezonden militairen. Later was zij onder andere medewerkster van Unicef, het Rode Kruis en in 1970 was zij betrokken bij de oprichting van verpleeghuis 'De Hooghe Aert'. Ook deed zij veel werk voor de Pan- cratiuskerk en deed zij dienst op de ambulance van taxi Tervoort. Zij overleed in 2008. Moeder Aafje Kabel verhuisde in 1964 naar Beverwijk. Zij maakte toen plaats voor haar zoon, de ongehuwde 50-jarige Johannes Kabel, een in Castricum bekende post- Bronnen: Het pand Dorpsstraat 108 in 2008. 98 Archieven: Gemeente Castricum: archief Bouw- en Woningtoezicht en bewonerskaarten; Noord-Hollands Archief Haarlem: kadastrale gegevens betreffende Castricum; Regionaal Archief Alkmaar: burgerlijke stand, bevol kingsregisters, kadastrale gegevens, notariële akten; Werkgroep Oud-Castricum: fotoarchief, Nieuwsblad voor Castricum en De Castricummer, beschikbare nummers uit de periode 1925 tot heden. Publicaties: Baltus, R. en P., De familie Baltus, 1410-1991, Schoorl 1992; Mooy, J.G.W., Herinneringen aan de familie Mooy, 1848 1945, eigen uitgave 1984; Ruijter W. Jzn., Q. de: Schippers van het Stet, 1974; Vervoort, H.J., 75 jaar St. Augustinusschool Castricum 1920-1995.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 98