Noord-Brabantsche Schoenwinkel. Maat- en Reparatie-Inrichting. Rijksstraatweg, Castricum. Silvia naar Haarlem en een jaar later verhuisde Jan van Laar naar Soest. Het restaurant werd enige tijd voortgezet door de uit Amsterdam afkomstige kok Francisco Gomez Munoz, die in 1986 naar Spanje vertrok en het restaurant verkocht aan Frans Glas, die Le Moulin tot de huidige dag met zijn zus Yvonne beheert. Het klasse restaurant voert een Bourgondische keuken en is bekroond met een Michelin Bib Gourmand (prijs/kwaliteitverhouding). Dorpsstraat 98 (winkelpand, thans woonhuis) In 1922 vestigde zich de 55-jarige Pieter Goootjes in Castricum, waar hij omstreeks dat jaar een huis had laten bouwen op een stuk grond gelegen aan de Rijksstraatweg, gekocht van de eerdergenoemde Frans Schut. Gootjes kwam uit Alkmaar, waar hij onder andere als schoen handelaar werkzaam was. Hij zette dit ambacht in Castricum voort onder de naam Noord-Bra- bantsche Schoenwinkel, hoewel de naamgeving niet slaat op zijn afkomst, want die lag in Heer- hugowaard. De naam had ongetwijfeld te maken met het centrum van de Nederlandse schoen- en leerindustrie, toen nog gelegen in de Brabantse Langstraat. Over de persoon Gootjes weten we weinig, behalve dat hij in de plaatselijke krant her haaldelijk wordt genoemd als lid van de Cas- tricumse Damclub. Pieter Gootjes overleed in februari 1945 in Zeist. In 1934 vestigde zich op het adres Dorpsstraat 98 de 42-jarige Johannes Petrus Willems, die handelde in naaimachines en rijwielen. Hij kwam met zijn vrouw Cornelia Lach en twee jarige zoon Bernard uit Amsterdam. Hij was huurder van het pand, want dat stond te boek als eigendom van familie van Aafje Pereboom, de echtgenote van Pieter Gootjes. B TflflTltQ Goedkoopst ridrcs voor prima Schoen- fi uUUlJLü. Specfial Ingerichty. Gymnastiek Voetbal- en Tennisartikelen. \1 mijne schoenen munrert uit door speciale pasvorm Coenraad Bennes en echtgenote in hun fietsenzaak, circa 1954. Rijwielhandel Bennes op Dorpsstraat 98 met etalage en in het woongedeelte een erker. Huidige woning Dorpsstraat 98, voorheen de winkel van Bennes, waar in de voormalige etalage wisselende uitstallingen zijn te zien.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 93