Uit zijn huwelijk met Trijntje Lute werden in de periode 1911-1923 zeven kinderen geboren. Trijntje overleed in 1931. Kees Stuifbergen trouwde voor de tweede keer in 1941 met de 52-jarige Johanna Maijot. Hij overleed in 1949, waarna de boekhandel werd voortgezet door zijn zoon Cornelis Stuifbergen. Deze in 1923 geboren Kees jr., gehuwd met Anna Winder, hield de boekhandel nog tot 1964 in bedrijf. Misschien liep zijn handel niet meer zo goed, want hij vertrok nog in dat jaar naar Helvoirt, hoewel hij onder andere in advertenties nog de aandacht had getrokken met nieuwe activiteiten, zoals het verzor gen van klein drukwerk (visitekaartjes e.d.), de "aanname van advertenties voor alle kranten en tijdschriften" en de verkoop van koffers. Het pand waarin de boekhandel was gevestigd, kreeg nu een geheel andere bestemming, want het werd een horeca- onderneming. De eerste exploitant die in dit verband wordt genoemd, is Johannes (Joop) van der Wardt. Hij begon er een soort snackbar onder de naam 'De Zaanse Molen', een naamgeving die waarschijnlijk te maken had met zijn komst in augustus 1964 vanuit Zaandam, waar hij uitbater was van restaurant 'Het Kalf'. Hij nam in Castricum de omschakeling van boekhandel tot eetgelegenheid voort varend ter hand door een verbouwing; er verscheen ook een molentje aan de voorgevel, ter illustratie van de naam. In 1968 vond Joop van der Wardt het tijd voor een verdere uitbreiding van zijn activiteiten en werd de snackbar ver bouwd tot een café-bar. Hierbij werden kosten nog moeite gespaard om het geheel een voor name en exclusieve uitstraling te geven. De exploitatie van de bar werd voornamelijk een aangelegenheid van Rita Vergouw, de echtgenote van Joop, daarbij geassisteerd door barman John Brouwer. De 30-jarige horeca ondernemer Henk Klardie kocht in 1973 het pand met toebehoren van Joop van der Wardt. Al in 1975 ging Klardie echter failliet en werd het pand geveild. Het kwam nu in handen van niet in Castricum woonachtige speculanten. In 1978 kwam er rond de bestemming meer duidelijkheid, als Johannes (Jan) en Silvia van Laar vanuit Amsterdam zich op Dorpsstraat 96 vestigden om er een restaurant te beginnen. Zij introduceerden de benaming 'Le Moulin', daarmee aangevende dat zij zich specialiseer den in de Franse keuken. In oktober 1980 schreef het Nieuwsblad voor Castricum, naar aanleiding van het tweejarig bestaan van Le Moulin, een lovend artikel over het restaurant, maar nog hetzelfde jaar vertrok Interieurfoto van de boekhandel van Kees Stuifbergen jr. in 1963. Achter de toonbank Anna Stuifbergen-Winder. De Zaanse Molen (Dorpsstraat 96) in zijn beginperiode, als snackbar, Hetzelfde pand met een Zaanse molen aan de voorgevel, circa 1965. met Annie Kortekaas achter het 'buffet'. 92

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 92