C. STUIFBERGEN - pi en rafiien Rniie linze fielicieuse IrtMts, Godslampen, Moeten, IMfan enz. Belerid mbmM, C. SIfflfOtöGE-ï Dorpsstraat 94b bleef de alcoholica nog enige tijd toegedaan, want Ruhl werd opgevolgd door slijterij Impodra. Omstreeks 1988 werd er een advertentie- en reclamebureau gevestigd; na 2001 werd het in gebruik genomen door de nog bestaande zonnestudio Club Soleil. De bovenverdieping is in gebruik geweest als kantoor, onder andere door een financiële instelling met de naam Swaij Ventures b.v. en door advocatenkantoor Leesberg. Hier aan kwam echter een eind, want in 1996 deed bouwondernemer R. Zonneveld uit Heems kerk het verzoek om het kantoor te verbouwen tot kamers, voor de verhuur. Het verzoek werd gehonoreerd en er werden zes bovenwoningen gerealiseerd. Dorpsstraat 96 (restaurant) We komen nu aan een pand dat de tand des tijds heeft doorstaan, Dorpsstraat 96, thans het restaurant Le Mou lin. De eerst bekende bewoner in 1930 was de toen al 47-jarige Cornelis (Kees) Stuifbergen, die handelde in boeken, maar ook in religieuze artikelen. Hij had het pand in 1915 laten bouwen op een strook grond langs de Rijks straatweg, die hij had aangekocht van Frans Schut. Kees bewoonde eerder aan de Rijksstraatweg een boerderij, die werd gesloopt om in 1920 plaats te maken voor de Augus- tinus- en Maria Gorettischool. In deze boerderij handelde hij ook reeds in religieuze artikelen. Kees Stuifbergen was getrouwd met Trijntje Lute, een verbintenis die de aandacht trok, omdat dit het eerste huwelijk was dat werd gesloten na de opening van de nieuwe Pancratiuskerk in 1910. Dit voorrecht had Kees ongetwijfeld te danken aan zijn werkzaamheden als koster in de Pancratiuskerk en vandaar ook zijn bijnaam 'Kees de Koster'. De boekhandel van Kees Stuifbergen genoot een grote bekendheid in Castricum. Niet alleen omdat de Speciaal adres voor Kantoorboeken Ruime sorteering LEDERWAREN vanaf dc goedkoopste tot de duurdere soorten overwegend katholieke bevolking er zijn religieuze artike len kon kopen, waarbij de ligging van de winkel tegenover de r.-k. kerk zeker een rol zal hebben gespeeld, maar ook om diverse nevenactiviteiten, waaronder het fungeren als postadres en het beheren van de r.-k. parochiebibliotheek, die eerder gevestigd was in café Beentjes. Gedeelte van de Dorpsstraat circa 1975. Naast het pand van Stevens de in 1973 tot stand geko men nieuwbouw, omvattend twee winkeleenheden en een bovengelegen kantoor. De boekhandel van Kees Stuifbergen sr. met voor de winkel Kees Stuifbergen met echtge note Trijntje Lute (links) en dochter Riet, later getrouwd met Florentius de Groot. 91

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 91