naar f5,- ging en dat de burgers werden uitgenodigd in te tekenen op een renteloze lening. Ook een inzameling onder de middenstand was noodzakelijk om het beno digde geld bij elkaar te krijgen. Een jaar later werd in de ledenvergadering geconcludeerd dat de vereniging er weer redelijk voorstond en het aantal leden was toegenomen. Op 19 april 1967 vroeg de vereniging Koninklijke goed keuring aan om als rechtspersoon te worden erkend. Vanaf 2 juni van dat jaar ging de club als 'Vereniging Kenne- mer IJsbaan' (VKIJ) door het leven. In het najaar van dat jaar werd op advies van de KNSB de ijsbaan in tweeën gedeeld door een dijk aan te leggen, opdat de baan eerder berijdbaar ijs zou opleveren. Ook werd bij harde wind de golfslag door de dijk gebroken en konden er mensen op staan bij schaatsevenementen. De dijk is trouwens nog jarenlang gebruikt door bruidsparen voor huwelijksrepor tages. Dorpsdichter A. van Kluyve (1896-1983) schreef voor het Nieuwsblad voor Castricum een aantal gedichten over de Kennemer IJsbaan. Dit gedicht verscheen in de krant van 26 september 1967: KENNEMER IJSBAAN In de winter 1967-1968 organiseerde de schaatsclub voor het eerst bustochten naar de Jaap Edenbaan in Amsterdam, waar zeer grote belangstelling voor was. Om die reden werd dit initiatief het jaar daarop geprolongeerd. Ook de muziek werd aan de tijd aangepast. Secretaris Theo van Nuysenburg verzorgde een tijd lang de muziek banden en bracht er een nieuw element in door er tekst bij in te spreken. Nieuwjaarsdag 1970 was geen geluksdag voor de vereni ging. Schaatsenrijder Baltus uit Egmond brak op het ijs zijn enkel en diezelfde nacht werd de bandrecorder uit de kantine gestolen. Wilt U van de winter schaatsen Zet Uw hoedje dan maar af Voor het koppel harde werkers, Dat zich zo elanvol gaf! Toen de zomer zalig wenkte, In het ijsbaan-wel-en-wee. Maar ontplooiden zich als mannen Bruinden zij niet aan de zee. Van het 'wél' was weinig over Van het 'wee': een ijsbaan vol! Vele jaren van berusting Vroegen duidelijk hun tol! Toen het nieuwe bloed ging stromen Door 't bestuur en ledental, Trok men de registers open Onder 't motto: 't moet en 't zal! De verlichting, wrak en molmig, Is vernieuwd en licht U bij In Uw ijsvermak'lijkheden, Groep aan groep en rij aan rij. Strijk Uw streek en schaats Uw baantje, Krul Uw krul en trek Uw baan, Maar, bedenk bij alle vreugde: Wat al niet is hier gedaan. Heel de opzet van de ijsbaan Is gereorganiseerd! Doch wordt dit wel bij de leden Waarlijk ernstig gewaardeerd? Wel, Uw kans is nu aanwezig Om in 't voorspel van de vorst De vergad'ring te bezoeken: Achtentwintig/negen: Borst! Daar doet men U uit de doeken Hoe het met de ijsbaan zit. Bent u nog niet aangesloten? Wel, dan wordt U zeker lid! A. van Kluyve Het bruidspaar Jan Breggeman en Joke Huitenga liet zich in februari 1970 ook fotograferen op de dam (boven). In 1978 werd een nieuwe kantine in gebruik genomen (onder).

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 8