De muziek die over de baan schalde, werd door de leden zelf op band gezet. Er werden altijd kortebaanwedstrijden gereden, waar eerst spek en worst mee waren te winnen en later ook geldprijzen. De firma Hes uit Bakkum maaide het gras bij het droog vallen onder toeziend oog van het PWN en een bioloog. Bijna elk jaar werd de keet afgebroken, behalve in de jaren dat deze in het voorjaar en 's zomers werd gehuurd door het Kampeerterrein Bakkum voor het gebruik als winkel of schooltje. In die tijd deed de club ook al aan training in het 'droog- schaatsen', die werd gegeven in het gymlokaal van de Centrale Openbare Lagere School in Bak kum. Op 30 en 31 maart 1958 werd er voor de leden in hotel Borst een cabaretavond gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Vallen en opstaan Eind 1960 kreeg de ijsclub onverwachts concurrentie. Dick Molenkamp, een fervent schaatser en lid van de club, ging zelf een ijsbaan aanleggen op de tennisbanen van TC Bakkum en ODO aan Onderlangs. De banen werden met water bespoten als het vroor en zodoende werd het mogelijk om na één nacht ijs daarop te schaatsen. Daar maakte menigeen gebruik van zolang de Zeeweg nog niet open was. Molenkamp heeft zijn ijsbaan zo'n tien jaar geëxploiteerd. Op de ijsbaan aan de Zeeweg vonden van tijd tot tijd verande ringen en verbeteringen plaats. In 1963 schafte de vereniging voor f 5000,- een tractor aan, waarmee 's winters het ijs werd geveegd en 's zomers het gras werd gemaaid. Het jaar daarop werd de Zeeweg verbreed met de nodige gevolgen. De gebouwen moesten worden verplaatst en de elektriciteitslei ding werd verlegd en verlengd. Deze werd in de winter van 1966 door de leden zelf ingegraven. Per 1 oktober van dat jaar meldde de vereniging zich aan als lid van het Gewest Noordholland/Utrecht van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijdersbond (KNSB). Op een druk bezochte ledenvergade ring in diezelfde maand moest ech ter worden beslist over het voort bestaan van de vereniging, dat op dat moment aan een zijden draadje hing. Volgens het Nieuwsblad voor Castricum van 4 oktober 1966 was het aantal leden namelijk gedaald van 1200 naar 180 en dat had te maken met verschillende proble men, zoals het wanbeheer van materialen en een financi- ele chaos die het bestuur had achtergelaten. Daarom bleek het onmogelijk om een nieuwe lichtinstallatie van min stens f10.000,- aan te schaffen, omdat er op dat moment slechts f2000,- in kas was. Het nieuw gekozen bestuur onder leiding van voorzitter Kernkamp wilde er toch de schouders onder zetten, want de installatie was dringend noodzakelijk. Toen werd beslo ten aan de Castricumse bevolking per brief een oproep te doen om aan de verlichting extra steun te verlenen. Uit eindelijk lukte het om die winter een nieuwe installatie te plaatsen. Dat betekende wel dat de contributie van f 2,50 •iï*'r Schoenmaker Gerbrand Heine tijdens een korte- baanwedstrijd. Joop Westerman en echtgenote aan het kunstrijden. Dick Molenkamp op zijn alternatieve ijsbaan bij Onderlangs.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 7