Hoewel er in Bakkum nog twee slagers waren te vinden, heeft het echtpaar Webbe weinig last gehad van concur rentie. Piet: "Onze klanten zaten door heel Bakkum en Castricum en ze kwamen ook van het kampeerterrein. Dat was vaak lachen in de winkel. In de jaren '80 waren er Amsterdammers die een toneelstukje opvoerden over wie er aan de beurt was en daar zogenaamd ruzie over maakten. Ik heb uiteindelijk toch maar een nummertjes automaat aangeschaft. Een vrouw uit de Jordaan wilde de beste sukadelapjes hebben, dus van het 'goeie kantje van de koe', zoals wij slagers zeggen. Daar gaf ik gehoor aan en als dank stond er van haar aan het eind van het seizoen een liter jenever op het hakblok Per 1 januari 1996 verkochten Piet en Dora hun slagerij aan Friso Goudsblom (1970), die als 16-jarige bij hen het vak ging leren. De slagerij ging dicht in 2008. Piet: "Na Een liter jenever voor de beste sukadelapjes IJmuidenaar Piet Webbe (1941) werkte in de slagerij van vader Jan. Hij begon al op zijn 14e en wilde, toen hij 30 was, graag voor zichzelf beginnen. Een geschikt pand in Bakkum werd hem min of meer in de schoot geworpen, zoals Piet vertelde: "Ik hoorde van mijn kapper, die fami lie was van slager Jan Snel, dat diens slagerij aan de Van Oldenbarneveldweg 22 te huur of te koop stond en ben er toen meteen achteraan gegaan. Op 17 juli 1972 zijn mijn vrouw Dora en ik daar gestart. We hebben het pand eerst gehuurd, maar omdat we wilden verbouwen, hebben we de zaak na drie jaar gekocht. De winkel werd toen twee keer zo groot en ook de bovenwoning werd een stuk uit gebouwd. Burgemeester Van Boxtel heropende de slagerij op 12 juni 1975 en ter gelegenheid van onze nieuwe zaak liet ik in de zomer van dat jaar een reclamevliegtuigje langs de kust vliegen. Dat was in die tijd toch wel bijzonder voor een kleine zelfstandige." Piet volgde, voor hij zich in Bakkum vestigde, opleidin gen aan de slagersvakschool in Haarlem en Utrecht, maar ook als zelfstandig slager hield hij zijn kennis op peil: "Ik heb nog diverse cursussen gevolgd, zoals die van leraar slagersvakonderwijs, keur meester en examinator. Later werd ik ook keurmeester bij de Inspectie Ambachtelijke Sla gerij producten (IAS). Daar naast was ik lid van het lan delijke 'Worstmaakers-Gilde en sleepte prijzen in de wacht voor het maken van gekookte worst, leverworst, achterham etc." Zoals ook doorgaans in andere middenstandswinkels het geval was, kon Piet altijd rekenen op hulp van echtgenote Dora: "Ik ben een bakkersdochter, dus was wel gewend om in een winkel te werken. Ook heb ik in de zaak van mijn schoonouders gestaan. Onze kinderen Ellen (1967) en Jan (1969) hielpen in hun schooltijd elke dag om 18.00 uur mee om de slagerij schoon te maken." De winkel van Piet Webbe toen hij er pas in zat. 65

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 65