Tien jaar Carnaval In 1981 moesten De Windtrappers het helemaal maken. Zij zouden hun tienjarig bestaan vieren en het begon al meteen feestelijk, want de nissenhut op het erf van Hans Groen kon worden ingewijd. Met vreugde namen de leden hun nieuwe onderkomen, waar voortaan de kleurrijke feestwagens gebouwd konden worden, in bezit. Meteen werden twee coördinatoren, Hans Groen en Nico Zoon tjes, aangewezen voor de leiding. Op hun aanwijzingen zou het betonijzer gebogen en gelast worden tot ludieke carnavalsreuzen. Het eerste feestje smaakte voortreffelijk. Nu is De Windtrappers altijd een democratische vereni ging geweest. Een ieder was kandidaat voor het prins schap en de verkiezing moest immer uit vier ronden bestaan. In de laatste ronde zou het uiteindelijk gaan om de twee kandidaten met de meeste stemmen Er brak dit keer een luidruchtige verkiezings strijd uit tussen Jan de Nijs en Ben Kuilman. Laatstgenoemde kreeg de meeste stemmen en de voorzitter sprak plechtig: 'Habemus principem!' Toen Ben Kuilman dan ook te laat op de bij eenkomst verscheen, werd hij meteen geluk gewenst met zijn uitverkiezing, hetgeen hem met verbijstering sloeg. Hij wilde kortaf wei geren, maar zijn carnavalsvrienden zeiden dat hij weliswaar geen springpaard was, maar toch gediskwalificeerd kon worden wegens weigering. Toen aanvaardde de gekozene toch maar zijn lot. Op de elfde van de elfde werd de nieuwe magistraat aan den volke getoond in het monumentale dubbelcafé 'De Speckkoo- per'/'De Pimpelaer', omdat de oorspron kelijke naam 'd'Oude Schimmel' niet meer mocht worden gebruikt na een schietpartij, die het seizoen daarvoor rondom die zaak had plaatsgevonden tussen de rivaliserende motorclubs de 'Hell's Angels' uit Amsterdam en de 'Collars' uit Castricum. De prins maakte wel van de gelegenheid gebruik om met zijn Raad van Elf zijn echt genote, Tiny Kuilman-Kuijs in het ziekenhuis te bezoe ken, waar zij zijn zoon Bart ter wereld had gebracht. Dat was een blijde afwisseling voor de zaalgenoten die einde lijk over iets anders praatten dan over weeën en stuitlig- gingen. Zij lagen zelf in een stuipligging. Misschien stamt het motto van dat jaar wel uit deze gebeurtenis. 'Carna- valsblauw past bij jou!' wijst toch enigermate op een vorm van benauwdheid. Voor de receptie van het tienjarig bestaan bij restaurant Kornman (thans Mezza Luna) op de Mient werden 115 uitnodigingen verstuurd en het feest werd een uitbundig succes met de dames in grand gala. De penningmeester moest echter geen veer laten, maar was een hele indianen- hoofdtooi kwijt. De politieagent met de lange armen (Trees Knebel) in de optocht (1993). Vergadering van de Raad van Elf in het gemeentehuis van Pieperduin in 1981 onder voorzitterschap van prins Ramsoes de Eerste, alias Ben Kuilman. V.l.n.r.: Klaas Scheerman, Jan Groenland, Ton Verhoeven, Nico Geluk, prins Ramsoes, Gerard Veldt, Go Portegies, Nico van Amsterdam en Theo Lute. 56

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 56