de Raad van Elf zat op rijwielen die zij op het station had den gehuurd. (Die huur werd later kwijtgescholden. Hulde De muziek voor de meisjes werd verzorgd door Ruud Molenaar met zijn geluidswagen. Zo startte de uitgebreide deelname van het korps aan het carnaval. Op Duin en Bosch ging het carnaval wonderlijk van start. Men had nog geen bandje om 's middags de festiviteiten te ondersteunen en daarom was een theaterbureau gebeld, dat inderdaad een stel feestenmakers wist. Dat was dus oké. Inderdaad arriveerde die middag een viertal oude heertjes, gestoken in blauwe blazer en grijze pantalon. Beduusd door de aanblik van de prins en het bonte gezelschap gin gen ze wat doenerig hun instrumenten uitpakken. Er ver scheen een drumstel, een heuse viool en een dikbuikige contrabas. De vierde man zette zich aan de piano en ver volgens werd de feestelijke potpourri van 'Hoeperdepoep zat op de stoep' ingezet. Via 'Laat de klok maar luiden' bereikten zij 'Het bal waar de meisjes zijn'. Het klonk zo ontwapenend dat de prins en zijn raad in de polonaise bleven steken en luisterden naar het wat magere gefiedel. Het bejaarde gezelschap speelde evenwel onverdroten voort en vertelde muzikaal wat je te wachten staat als je pas getrouwd bent. Het feestcomité was in paniek, want er zat weinig hoempa in dit orkest, maar de carnavalsgangers begonnen de grap ervan in te zien en huppelden improvi serend naar het einde van de feestmars. Na enige spee ches was de muziek weer aan de beurt en men bracht wat emotionele flarden uit opera's ten gehore. Daar viel geen kuitenflikker op te dansen. Daarna was het tijd voor het bezoek aan enige paviljoens. Dat gaf veel gesleep met de piano en de andere instru menten. De artiesten stelden zich op in het trappenhuis en onder de klanken van de schone blauwe Donau andrérieu- den de prins en de raad van elf het gebouw binnen. Dat gaf me toch een geweldige boost zeg! Het volgende onderdeel van het programma werd opge vuld met een speech van de prins en het verlenen van onderscheidingen aan verdienstelijke bewoners. De ceremoniemeester gaf de muzikanten een teken en waarachtig: de viool, de contrabas en de drummer staakten hun spel. Maar de pianist had er pas goed de gang in en bleef geducht op de toetsen hameren met zijn voet steevast op het pedaal. Toen zetten de collega's ook maar weer in. De ceremo niemeester werd dit te dol en hij sloot langzaam, doch vastberaden de klep van de piano. De bespeler van het instru ment, ietwat hardhorend, vroeg toen op luide toon wat dat te betekenen had: 'Stelletje barbaren!' De rest van de dag trachtten vereniging en orkest tevergeefs elkaar te vinden in een gezamenlijke viering. Na afloop spraken de muzikale heren het verlan gen uit om de carnavalsvereniging nooit meer tegen te komen. Dat was eigenlijk wel jammer, want een ieder had genoten van dit zonderlinge samentreffen. De Windtrappers waren ook nog op een ander terrein actief. Men kon van aannemer Flink een nissenhut cadeau krijgen als deze snel werd afgebroken. Maar waar moest het gebouwtje geplaatst worden? Hans Groen, die een boerderij aan de Kerkedijk bezat, gaf toestemming om het bouwwerk op zijn erf te plaatsen en dat is toen bliksem snel gebeurd. Nu hoefde men voor het opbouwen van de praalwagens minder vaak het dorp uit. Hans werd ook meteen lid van De Windtrappers. Het grote feesten kon beginnen en het eerste gedeelte van het gebruikelijke programma werd weldra afgerond. Na de optocht met twaalf praalwagens, vier muziek korpsen, twee majorettekorpsen en vijfhonderd fraai verklede kinderen werd de prins ontvangen door de loco burgemeester Henk Wokke, omdat de heer Van Boxtel zijn ambt in Pieperduin had neergelegd. De prins nam de sleutels van het dorp in ontvangst en onderstreepte in zijn speech dat hijzelf uitstekend paste in de profielschets van de nieuwe burgemeester, zoals door de gemeenteraad omschreven. Als bewijs liet hij door de heer Wokke alvast voor het gemeentehuis zijn standbeeld onthullen en waar achtig: het leek een beetje, hoewel er toch meer van een 'schertsprofiel' dan van een 'profielschets' sprake was. Er ontstond hierna een spontane en uitbundige hospartij in de Dorpsstraat. Onvermeld mag blijven hoe de prins de verdere feesten bezocht, begeleid door de majorettes en boerenkapel 'De Lekke Emmers', om op het 'tranenbal' door de dames van de carnavalsvereniging van zijn prinselijke versierselen te worden ontdaan. Prins Ramsoes de Eerste Na een lange zomer zonder vertier brak op 8 oktober 1978 eindelijk de carnavalstijd weer aan. De mannen kwa men op 8 november bijeen om uit hun midden een car navalsprins te kiezen. Na een zinderende strijd werd Ben Kuilman ('Ben Baklucht' zogezeid) gekozen tot toekomstig heerser over Pieperduin en omstreken. Hij droeg als naam: 'Prins Ramsoes de Eerste' en koos als motto: 'Kijk naar je eige', om aan te geven dat uitbundig gedrag tijdens de feesten niets afkeurenswaar digs had. Als jaaronderscheiding werd een handspiegeltje gefiguurzaagd en aan verdienstelijke personen uitgereikt ter beschouwing van het eigen gelaat. Later deelde de missionaris Theo Lute (Theo Gaspedaal) deze attributen uit, waarmee hij de aanwezigen tot het ware carnavalsgeloof trachtte te beke ren. Om goed te beginnen organiseerde de vereniging een 'Bokkenbal' bij Borst. Opvallend was dat op het bil jart bij Borst een oude kinderbox werd geplaatst, waarin een heuse bok ('Bar rel de Eerste') tevergeefs trachtte het groene laken aan te vreten. Wat met veel geestdrift was opge- 54 flUffG£«#EÉSTE« PR f fmfiel Het standbeeld van prins Hannes als profiel schets van een nieuwe burgemeester.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 54