wiegen doen opengaan, zodat de inhoud naar bene den viel. De heer Mertens, daartoe uitgenodigd, greep het eerste touw en trok het touwtje liet los en de wieg bleef hermetisch gesloten. Gelach! Toen was de burgemeester aan de beurt. Hij trok wat voorzichtiger en daar opende zich de tweede wieg, Wat als confetti naar beneden had moeten dwarrelen, viel als een bom op de onderstaanden. Gebrul! Daar trad Prins Olievier op het derde touwtje toe, gaf een ruk en bleef met het losse eindje in zijn hand staan, Gegier Er verscheen een rood hoofd uit het dakvenster van het gemeente huis; de derde wieg werd nabij getrokken en op hand kracht geopend. Allen zagen hoe de felbegeerde sleu tel, rustig op een dwarslatje, de loop der gebeurtenis sen lag af te wachten en weigerde zich naar beneden te storten. Geschater Veel geschud bracht het ding eindelijk naar de begane grond en de plechtige over dracht kon, onder applaus, eindelijk plaats vinden. De staatssecretaris, de burgemeester, de prins en de Raad van Elf hadden voor joker gestaan en Pieperduin had in een deuk gelegen. Na een korte receptie begaf het gezelschap van prins, ceremoniemeester en de heren Mertens en Van Boxtel zich naar het restaurant Kornman op de Mient, waar de ver eniging haar gasten een copieus diner aanbood. Dat liep zo uit, dat de disgenoten veel te laat en aangeschoten bij de feestzaal aankwamen voor het grote bal, dit tot veront waardiging van de overige carnavalsleden. De festivitei ten slaagden desondanks. Later dankte de heer Mertens in een groot lovend inter view in het Nieuwsblad voor Castricum de vereniging voor haar gastvrijheid. Met een tienercarnaval bij Borst en een jongerencarnaval in Club 538 werden de festiviteiten afgesloten. Een carna valspas en de oprichting van de 'Club van 200' werden dit jaar met veel succes ingevoerd en de Pieperduinse Hos- krant beleefde haar derde editie. jasjes en zwarte rokjes in elkaar en er werden witte laars jes, zwarte hoeden met een veer en batons gekocht. Het benodigde geld werd door de VVV en de winkeliersver enigingen gefourneerd. Al spoedig vond het korps onder dak bij de Castricumse Fanfare en Drumband Emergo. Vooral het hanteren van de batons was moeilijk te leren. Bij het opgooien en vangen van deze apparaten kukelden hele bossen tegen de grond. 'Blijven doordansen, meisjes zeiden de juffrouwen dan. Het eerste echte optreden van het korps vond plaats toen Prins Hannes (Han Pennelikker), met gekruiste benen achter op een tandem gezeten, op 25 januari 1978 door zijn zwetende ceremoniemeester Ben Kuilman (Ben Bak lucht) het terrein van Duin en Bosch werd opgezeuld. Ook Majorettekorps De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen eigenlijk al het jaar daarvoor. De door de gemeente in het leven geroepen evenemen tencommissie, die onder meer de koninginnedagfeesten in Castricum organiseerde, miste bij het carnaval al jaren een majorettekorps. Op 24 januari 1977 deden de dames Wil Harff en Trees Knebel van genoemde commissie een poging zo'n korps op te richten. Een artikeltje daarover in Onze Krant leverde liefst 40 kandi daten op, meisjes tussen zes en tien jaar. Meteen werden Wil Foekema en Inge Haentjes-Dekker als instructri- ces aangetrokken. Ook de kostuum ontwerpster Gerry Geerders hielp mee en sneed de jasjes uit rode stof. Een flinke groep moeders naaide de De majorettes voor het oude raadhuis in 1978. Omkijken was voor deze kleintjes nog niet verboden. Prins Anton (Ton Verhoeven) met de gegroeide majorettes (1984). 53

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 53