I bereikt. Daar stond de burgemeester rustig te wachten op de komst van de prins en terwijl de kinderen nog hijgend kwamen aanrennen, reikte hij de sleutels van de macht over aan zijn tijdelijke plaatsvervanger. De sanitaire stop werd later officieel in de optocht opgenomen. Na de plechtigheden op het bordes van het gemeentehuis ging het gezelschap naar binnen. Daar werd een alternatieve vergadering gehouden, waarbij de echte gemeenteraad op de publieke tribune zat. Vervolgens werden gemeentelijke toestanden fijnzinnig bekritiseerd. Op de agenda stond ook een ingekomen stuk, dat de zaal werd binnengedragen. Het bleek een Pieperduinse schone te zijn die terstond door de prins in zijn portefeuille werd opgenomen. De openbare feestelijkheden vonden 's avonds in café Borst plaats, waar het grote bal met hossen, een prijsuit reiking voor de fraaiste en leukste verkledingen en onder scheidingen werd gevuld. Om middernacht gingen de carnavalssteken, die door de dames van de vereniging zo fijnzinnig waren vervaardigd, af en denderde het feest op volle toeren door tot in de kleine uurtjes. Het spetterende feest doofde met een sisser uit. Pieperduinse Hoskrant Het was een goede greep van De Windtrappers om voor het jaar 1975 de aftandse prins Gajus in te ruilen voor de semi-autochtoon Theo Zijlstra, die de carnavalsnaam 'Theo Trijpspijker' droeg en die als 'Prins Theo de Eer ste van Pieperduin' de troepen ging aanvoeren. Zijn foto prijkte in de eerste editie van 'De Pieperduinse Hoskrant', een blad dat met zijn advertenties hielp de penibele finan ciële situatie van de vereniging ietwat te verbeteren. De eerste activiteit van de prins was aan wezig te zijn bij de opening van het nieuwe autobedrijf van Baltus aan de Soomerwegh. Een stelling vol schroeven en bouten werd daar door een onvoorzichtig carnavalslid omver gestoten. Oorzaak: er werd, vanwege het Franse automerk, uitsluitend Franse cognac geschonken op dat dorstige uur van de dag. Een bedrijfsongeval dus. Op 8 februari nam de carna valsprins op het bordes van het gemeentehuis onder de ogen van vele dorpelingen de sleutels van de macht over van burgemeester Van Box tel. Daarvoor had de prins al het hele dorp doorkruist in een enorm, holklinkend biervat. Diverse winkelbedrijven en verenigingen hadden inge haakt op de uitnodiging ook een bijdrage aan de optocht te leveren en dat bracht veel variatie, zoals een rijdende en rokende broodoven van bakkerij Burgmeijer. De nieuwe dignitaris werd geconfronteerd met een elftal optredens. Naast het normale programma bezocht hij zus tervereniging 'De Groene Kakatoe' in Alkmaar, de Castri- cumse Mixed Hockeyclub, zorgcentrum 'De Tunnel' en hij hield een dweiltocht langs Pieperduinse cafés. Bij de hockeyclub ontbrandde een uitbundig feest, dat niet geremd werd door de toespraak van de ceremoniemeester. Daarin werd aan lieden met een hoge rug aangeraden op korfballen te gaan, maar mensen met een hoge borst kon den beter bij een hockeyclub terecht. De avond eindigde ietwat chaotisch toen een lid van de carnavalsclub beticht werd van het misdrijf op de bips van een feestgangster te hebben getikt. Nu is het carnaval een lijfelijk feest, daar niet van, maar een latere, nauwkeurige reconstructie van het gebeurde liet van deze beschuldiging geen spaan heel. Bij de bejaardencentra was de stemming euforisch. Vele aanwezigen kenden de prins al vanaf zijn jongste jaren, hadden hem toen op schoot getrokken en geknuffeld. Ook de prins kende verscheidene mensen bij naam en reikte vele jaaronderscheidingen uit. De Orde van de Luie Bul viel dat jaar ten deel aan dorps- dichter T. Teiwes, oud-wethouder N.Veldt en de bevlogen schoolmeester C.G. Bodewes, naar wie later een straat genoemd is. Het carnaval van dat jaar smaakte naar meer. Trien Borst In het volgende carnavalsseizoen 1975-1976 mochten de Pieperduiners hun prins Theo weer toejuichen, maar omdat de prins een drukbezet man was, werd hij diverse malen vervangen door anderen. Het programma leek sterk op dat van het jaar daarvoor met als hoogtepunt natuurlijk weer de sleuteloverdracht De voorkant van de eerste 'Pieperduinse Hoskrant'. Vier A4-tjes in de lengte gevouwen, maar met alle adverteerders in de prijspuzzel. m Hanneke van Poeteren, fan van alle carnavalsprinsen. Hier met prins Ramsoes de Eerste (Ben Kuilman). 51

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 51