Pieperduin In de volgende tien vergaderingen werden vele afspraken gemaakt, zodat de feest avond steeds meer gestalte kreeg. De naam van Castricum in carnavalstij d vormde geen probleem, omdat de inwoners daarvan reeds bekend stonden onder de naam 'Duin piepers'; ons dorp ging dus 'Pieperduin' heten. De naam van de te stichten vereni ging werd afgeleid van het feit, dat de meeste orgels indertijd nog werden aangedreven door lieden die de balgen van de orgels met de voeten bewerkten: 'Windtrappers'. Er werd ook een stemming gehouden over wie de carnavalsprins moest worden en tot verbazing van een ieder won Han Knebel het van Co Portegies, ondanks het feit dat Han pas twee jaar in Castricum woonde en voor de meeste aanwezigen een onbekende was. Hij koos als naam 'Prins Gajus de Eerste van Pieperduin'. (Vele, vele jaren later bekende een lid van de kiescommissie dat indertijd gesjoemeld was met de uit slag, omdat men Han nog een slagje gekker vond dan zijn opponent.) Een carnaval zonder onderscheidingen bestaat niet. Nu had de nieuwe prins een zoontje dat dagelijks op de boer derij van Stuifbergen op het Bakkumse Achterlaantje speelde en op een avond thuis kwam met de verpletterende mededeling dat boer Stuifbergen een luie bul op stal had staan, een mate van luiheid, die een ontspannen carnavals houding goed weergeeft. 'De Orde van de Luie Bul' werd dan ook met een zekere geestdrift als onderscheiding aan vaard. Een ingebracht ontwerp werd zeer snel in metaal gegoten en alle leden werden met het kleinood omhangen. Burgemeester Van Boxtel Castricum had in die tijd toevallig een burgemeester die het carnavalsgebeuren met de moedermelk had ingezo gen, Van Boxtel heette en uit Breda kwam. Deze burger vader stelde zich beschikbaar om de onbekwame prins in te wijden in de geheimen van carnaval. Zijn taak zou ook zijn om de sleutels van het Castricumse bestuurscentrum gedurende de carnavalstijd aan zijn ver vanger af te staan. De kleding van de prins vormde nog een probleem. Dat werd evenwel op een cre atieve wijze opgelost, toen bij Piet Kuijs enige oude gordijnen van zolder werden gehaald en om de fragiele gestalte van de toekomstige bestuurder werden gedra peerd. Een muts, waarin een grote veer stak, completeerde het kostuum en zo kon de eerste statiefoto met staf en bierglas tegen de achtergrond van schoon metsel werk worden genomen in het huis van Piet. Op 12 februari 1972 was de grote dag. De voorafgaande kaartverkoop was een dus- danig succes geweest dat De Harmonie die avond vol zat. De hoofdprijs in de loterij was een half speenvarken, dat zich uitdagend bloot gaf op een zilveren schaal. De muziek zette in en daar verscheen de burgemeester in de zaal met de nieuwe prins aan zijn zijde. De overdracht De fel begeerde onderscheiding 'Orde van de Luie Bul' die meestal in het gemeentehuis werd uitgereikt. De eerste staatsiefoto van prins Gajus in de gordijnen van Piet Kuijs (1972). Bij het betreden van de feestzaal zijn zowel burgemeester Van Boxtel als de prins de richting kwijt. 49

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 49