m r I Tien jaar carnaval in Pieperduin (1971-1981) Op 11 november om precies 11.11 uur begint telkenjare het carnavalsseizoen. Het feest dat zes weken voor eerste paasdag losbarst, wordt vooral gevierd in Noord-Brabant en in Limburg, maar in 1971 brak het virus ook uit in Castricum. Nu, na 40 bestaansjaren, is het evenement ten slotte uitgemond in het huidige sociale carnaval voor mensen met een verstandelijke beperking van de 'Stichting Sociaal Carnaval Castricum'. Carnavalsvereniging 'De Windtrappers' is op 11 november 2011 officieel opgeheven. De herinnering aan de vele roemruchte prinsen, feesten en optochten is het waard te worden vastgelegd. Orgelcomité Sommigen noemen de R.-K. Pancratiuskerk in Castricum 'de kathedraal van Kennemerland', anderen noemen haar een moedertjeskerk, vanwege dat koorzoldertorentje dat tegen de flank van de grote toren zit aangeplakt. Hoe het ook zij, gezegd moet worden dat het gebouw zo'n uitzon derlijke akoestiek bezit, dat de geboeide luisteraar snel de harde zit op de houten kerkbank vergeet. Daarom was het jammer dat de kerk ongeveer 40 jaar geleden geen groot pijporgel bezat en men het moest doen met een jammerend Hammondorgeltje, dat - door enige loze pijpen aan het gezicht van de gelovigen onttrokken - slechts plastic muziek voortbracht. Muziek, die misschien hemel-tergend, maar in ieder geval oren-tergend was. Dat een aantal parochianen het initiatief nam de kerk aan een passend orgel te helpen was dan ook te ver wachten. Dit 'Orgelcomité' bestond uit makelaar Nico Mooij, onderwijzeres Riekie Ostheimer, de latere koster Piet Kloes en André Balink, een student die zich in het orgelspel bekwaamd had. Deze personen organiseerden op zondag 12 december 1971 om 12.00 uur een vergade ring in 'De Harmonie' op de hoek van de Burgemeester Mooijstraat en de Mient, waar thans een chinees restau rant gevestigd is. Aanwezig waren Nico van Amsterdam, Dick Baltus, Theo Besteman, Cor Burgmeijer, Aad de Graaf, Han Knebel, Piet Kuijs, Piet van der Maat, Jan Mul, Cees de Nijs, Co Portegies, Jan Stet, Ben Zijlstra en de eerder genoemde leden van het Orgelcomité. Inderdaad waren al deze lieden vooraanstaande (en vaak ook vooraan knielende) katholie ken. Het onderwerp van de bespreking was het verwerven van een kerkorgel uit Eindhoven, dat een houten beeld van koning David op het front droeg en daarom 'Het Davids- orgel' wordt genoemd. Een carnavalsfeestavond moest daarvoor geld opleveren. i t ts yr. 0 Prins Carnaval met zijn staf (1972). Staand v.l.n.r.: Aad de Graaf, Nico Mooij, Co Portegies, Han Knebel (prins Gajus), Piet van der Maat, Piet Kloes, Jan Stet, Ben Zijlstra, Dick Baltus en Nico van Amsterdam. Knielend: Cor Burgmeijer, Piet Kuijs en Jan Mul. 48

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 48