Financiering De reconstructie van de Maer- of Korendijk is een onder deel van het programma Samen Werken In het Groen (SWIG), een initiatief van de gemeente Castricum, de provincie Noord-Holland, PWN, Landschap Noord-Hol land, LTO Noord en het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het project is voor 50% gefinancierd door de gemeente Castricum als onderdeel van de meer jarige Investeringsimpuls Buitengebied en voor 50% door de provincie Noord-Holland in het kader van het Inves teringsbudget Landelijk Gebied. De financiering is mede mogelijk gemaakt door een flinke financiële bijdrage uit het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikke ling. Opening Onder stralende weersomstandigheden vindt op zaterdag 5 juni 2010 de offi ciële opening van de gereconstrueerde Maer- of Korendijk plaats. De ontvangst van de genodigden is op de Hollaan 2, op de boerderij van Gerard Veldt. Zij worden door middel van een beeldpre sentatie geïnformeerd over het traject dat moest worden afgelegd om tot her stel van de dijk te komen. Vervolgens vertrekt een paardentram naar de dijk met aan boord een select gezelschap, waaronder gedeputeerde Meerhof van de provincie Noord-Holland, burgemeester Emmens-Knol en wethouder Portegies. Zittend op de bok en met de leidsels in haar handen spoort wethouder Portegies de paarden aan en wordt een rit over de dijk gemaakt. Daarmee wordt de dijk officieel in gebruik genomen. Onder toeziend oog van burgemeester Emmens-Knol loodst wethouder Portegies de paardentram over de Maer- of Korendijk. Daarmee wordt de dijk officieel in gebruik genomen. Het uitgegraven 'wiel' en de herstelde dijk met de aangebrachte rijstroken van betonplaten. 46

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 46