Een verkennend grondonderzoek brengt aan het licht dat er in het dijklichaam en het voormalige doorbraakgat ver ontreiniging zit van diverse materialen, waaronder asbest. De gemeente en de provincie overleggen over deze tegen valler en over de kosten voor sanering. De keuze wordt gemaakt om het project toch door te zetten. Eind april 2006 wordt met het uitdiepen van het wiel en het ver stevigen van de dijk begonnen. Het eindresultaat is een perfect ronde uitgraving van het voormalige doorbraakgat met een doorsnede van 15 meter. Aan de dijk wordt niets gedaan, omdat het uitgraven van doorbraakkolk niet de verwachte 'schone grond' oplevert voor het herstel van de dijk en de vervuilde grond moet worden afgevoerd. Onvrede over het resultaat De stichting met de lange naam is niet tevreden over het resultaat. Smalend wordt gesproken van een paddenpoel en men betreurt dat de stichting niet bij de plannen betrok ken is geweest. In een schrijven aan het college van burgemeester en wethou ders maakt de stichting haar ongenoegen over de gang van zaken bekend. Uit een brief van de Castricumse Monumen- tenraad aan het college blijkt dat ook zij niet tevreden is met het resultaat. Zij schrijft: "Wij hebben kennisgenomen van de (gedeeltelijke) uitgraving van het voormalige wiel. Van een restauratie is hiermee uit cultuurhistorisch oogpunt nog geen sprake. Wij vragen ons af welke doelstelling het Hoog heemraadschap met de uitvoering van dit plan heeft willen dienen." Ook de Stichting Werkgroep Oud-Castricum sluit zich bij de bezwaarmakers aan. De bezwaren van die drie organisaties zijn niet zonder resultaat gebleven. De gemeente nodigt de bezwaarmakende partijen uit voor overleg in sep tember 2006. De standpunten worden verkend en een verslag hiervan zal aan het college worden voorgelegd. De gemeente stelt een werkgroep in, waarin naast ambte- naren van de gemeente en het Hoogheemraadschap ook vertegenwoordigers van de hiervoor genoemde organisa ties zitting hebben, alsook de Historische Kring Heems kerk en het PWN. De herstelde dijklus met de 'paddenpoel'. Over een zompige dijk begeven genodigden zich naar de onthulling van het informatiepaneel.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 44