Burgemeester Koos Schouwenaar krijgt in 1989 het eerste exemplaar van 'de Castricummer Uw regiokrant' van Cees de Ruijter. Links Rob van Keulen, rechts Ton Borst en Leny de Ruijter-Tuynman. voetbalnieuws was een voltreffer. Naar de rubriek 'Pluim van de week', waarin mensen of instellingen die goed werk deden in het zonnetje werden gezet,werd het eerst gekeken. Dankzij de vele adverteerders is de krant een succesvolle onder neming geworden. Met tegenzin deed ik afstand van het blad dat mijn geesteskind was en dat anno 2013 nog steeds bestaat." Redactie en acquisitie verhuisden vervolgens van de Dorpsstraat naar de Castricummer Werf in het pand van Boesenkool Krantendruk. In 2008 volgde een samen- voeging met de redacties van andere bladen in IJmuiden. Sinds dat jaar is de redactie van de Castricummer in handen van Anneke Zonneveld. Ze streeft ernaar zoveel moge lijk lokaal nieuws te brengen en iedereen een plaatsje in de krant te geven. "Ik ben van mening dat het niet uitmaakt wie er tegenover je zit; werkelijk iedereen heeft een mooi verhaal te vertellen." Nieuwsblad voor Castricum nu in Alkmaar In 2005 ging het Nieuwsblad voor Castri cum over naar de Holland Combinatie. Deze organisatie van 100 huis-aan-huisbladen is onlangs samengegaan met de Hollandse Dag blad Combinatie. Beide bedrijven maken deel uit van de Telegraaf Media Groep. De ene reorganisatie volgde de andere op. De redactie van het Nieuwsblad voor Castri- cum verhuisde in 2005 naar Beverwijk en is sinds maart 2013 in Alkmaar te vinden. Na het overlijden van Ad van de Velde wissel den zijn opvolgers zich snel af. Zo waren onder anderen Yvor Balke, Marjolein Heidema, Bert Westendorp en (vanaf 2008) Taetske Grendelman werkzaam op de redactie. Meer dere correspondenten hebben in heden en verleden ook hun bijdragen geleverd. Er wordt steeds meer geschreven voor het web in samenwerking met de redactie van dichtbij.nl. Hoe lang zal de papieren krant nog bestaan, vraagt Taetske zich wel eens af. De geboren Vlielandse is inmiddels goed thuis in haar woonplaats Castricum. Het zaalvoetbalteam van het Nieuwsblad dat onder leiding van Jan Boesenkool in '75176 kampioen werd in zijn klasse. V.l.n.r. staand: Billy Brouwer, Ton Karels, Hans Boot, Hein van der Wal en Jan Boesenkool; zittend: Cor Lof, Henk Biesterbos, Nico Klinkenberg en Ad van de Velde. Taetske Grendelman, vanaf2008 verantwoordelijk voor de redactie van het Nieuwsblad voor Castricum, stelt vast dat het schrijven meer tijd in beslag neemt dan het drukken van 17.500 kranten. 40

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 40