De Castricummer Drukkerij Boesenkool die tot 2011 op de Castricummer Werf gevestigd was. Ad Bom, columnist 1968-1978 In 1968 verhuisde ons gezin van Amsterdam naar Cas- tricum waar wij een huis betrokken in de nieuwbouw wijk Molendijk. Omdat ik al eerder journalistiek werk had gedaan en graag wilde inburgeren, nam ik contact op met het Nieuwsblad voor Castri- cum. Mijn aanbod om mee te werken werd aanvaard. Er moest veel werk verzet worden om wekelijks al het dorpsnieuws te brengen. Er moest overal aandacht aan besteed worden. Er gebeurde ook heel veel in die tijd: een nieuw zwembad, een winkelcen trum, de aanleg van uitvalswegen, een nieuwe bibliotheek, voorberei ding van een nieuw raadhuis, een jongerencentrum, enzovoort. De gemeenteraadsvergaderingen waren in het leuke oude raadhuis. Grote opwinding als ir. Willem Stam het woord voerde. Er zou een boek over te schrijven zijn. Politieke discussies die vaak tot na middernacht duur den. Ik vond het fijn een eigen kriti sche column te hebben onder de titel 'Raedspraet'. In het begin anoniem, maar tenslotte zag ik mij genoodzaakt mijn naam bekend te maken. Herinneringen ophalen is moeilijk, het zijn slechts flitsen. Persoonlijk denk ik met plezier terug aan de activiteiten van de door wethouder Jacques Mulder opgerichte Culturele Werkgroep Castricum, waar aan ik mocht meewerken. Veel bekende artiesten en musici kwamen naar Castricum en alle verenigingen konden zich op een speciale avond in De Clinghe pre senteren. Het was een zeer boeiende tijd. Ad Bom liep voor het Nieuwsblad tien jaar in zijn vrije tijd het vuur uit zijn sloffen. Als een donderslag bij heldere hemel ver scheen er in oktober 1989 opnieuw een con current van het Nieuwsblad voor Castricum. Voor de tweede keer in de geschiedenis werd de naam 'Castricummer' gekozen. Door een overname van zijn werkgever, verzekeringsbedrijf 'Het Hooge Huys', was Cees de Ruyter op zoek naar een andere baan. Geen eenvoudige opgave gezien de tijd waarin dat gebeurde. Cees de Ruijter was al jaren bekend met het krantenvak. Hij schreef onder andere voor Dagblad Kenne- merland en het toen nog bestaande Noord hollands Dagblad en ook voor het Nieuws blad voor Castricum. Hij vertelde hoe zijn plan voor een eigen krant tot stand kwam: "Op mijn verjaardag sprak ik met mijn broer Jan, mijn vaste gesprekspartner. Ik zei: "Jan ik moet wat, misschien kan ik een krant beginnen. Ik heb tenslotte ervaring opgedaan. "Mijn broer verloste mij van alle twijfel. Voordat ik in oktober 1989 van start ging, heb ik mij terdege voorbereid. Voor het Nieuwsblad voor Castricum verzorgde ik een special voor de middenstand van Limmen, zonder dat zij wisten dat ik later zelf van start zou gaan met een krant en hun concurrent zou worden. Het werd een uitstekende start. Een krant beginnen is niet niks. Je moet een drukker heb ben, een verspreider en personeel. Druk kerij Boesenkool werd mijn drukker en de firma Argus ging de verspreiding verzor gen. In het begin werkte ik vanuit mijn eigen huis. Veroni Pereboom en Elly de Nijs assisteerden mij. Later verhuisden we naar de Torenstraat waar ik een kan toor kreeg. Rob van Keulen verrichtte de opening op deze locatie. Niet lang daarna konden we een pand kopen aan de Dorps straat. Henny Huisman was het die onder grote belangstelling ons kantoor opende en dat tevens deed voor de buren, Land schap Noord-Holland. Naast eerder genoemde dames kwamen Martine de Ruijter, Hannie Vendel en Mirjam Bevendorp ons team versterken. Trots ben ik nog steeds op een schitte rende nummer dat wij verzorgden voor winkelcentrum Geesterduin, naar aan leiding van de renovatie van het winkel centrum. In samenwerking met onder anderen Hans Koomen en Joop Hollenberg van Boesenkool werd het een gewel dige krant. Naast dit succesnummer werden er ook kranten gemaakt voor de Castricummer Werf en diverse bedrijven. Helaas moest ik in mei 1998 stoppen vanwege mijn gezond heid. Drukkerij Boesenkool nam de krant over, waarna deze in handen kwam van Kennemerland Uitgevers bv. Tot 1 janu ari 2011 werd de krant op de Castricummer Werf gedrukt op de persen van de voormalige drukkerij Boesenkool en daarna bij een drukkerij in Gennep. Terugkijkend stel ik vast dat de Castricummer door het nieuws en de sportbijdragen een graag geziene gast was in de huisgezinnen. Vooral het 39

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 39