Nieuwsblad kwam in maart 1967 met een ludieke felici tatie van Onze Krant in de vorm van een collage van de sappige koppen die het blad hadden gedomineerd. Het kantoor van Onze Krant was eerst hier aan de Dorpsstraat en later aan de Rijksstraatweg in Limmen gevestigd. In 1977 nam de uitgever van de Verenigde Noord-Hollandse Dagbladen de krant over. In de zestiger jaren verscheen het Nieuwsblad nog twee keer per week en je moest er op geabonneerd zijn om de krant in de bus te krijgen. Het abonnement kostte een tientje per jaar. Als groeigemeente kreeg het dorp een ware invasie van nieuwe inwoners binnen haar grenzen. De meesten van die nieuwkomers zagen een abonnement niet zo zitten en toen ook nog de gratis huis-aan-huiskrant (Onze Krant) werd geïntroduceerd moest Boesenkool mee, of hij wilde of niet. Het Nieuwsblad werd in 1966 een gratis huis-aan-huisblad. Drukkerij Boesenkool barst uit zijn voegen In de jaren vijftig gaf Boesenkool zelf drie kranten uit. Behalve het Nieuwsblad waren dat de Assendelfter en de Heemskerker. Vervolgens kwamen er steeds nieuwe opdrachten bij. Speciaal voor de krantendruk werd een tweedehands rotatiepers gekocht, waarvoor eerst aan de achterkant de drukkerij werd vergroot. Ook aan de zijkant werd er uitgebouwd. Die uitbreiding werd in een weekend gerealiseerd. Nood breekt wet. Toen Klaas Boesenkool in 1963 op 67-jarige leeftijd over leed, nam Jan Boesenkool de leiding over. De voormalige zuivelfabriek aan de Breedeweg 1 werd gekocht. Op 19 januari 1976 werd dat veel grotere gebouw in gebruik genomen. De drukpers uit de Geelvinckstraat werd uitgebreid van twee naar vijf units en kon nu 12 pagi na's in dagbladformaat aan. Inmiddels was Ton Karels (zoon van de zuster van Jan Boesenkool) in de directie gekomen en per 1 juli 1979 volgde hij Jan Boesenkool op. Harm Noordhoorn kreeg de leiding over de handels drukkerij en was ook verantwoordelijk voor de grafische vormgeving. In 1986 verkocht Ton Karels het Nieuwsblad voor Castri- cum aan de Noorderpers, een onderdeel van de Verenigde Noord-Hollandse Dagbladen. De offset-rotatiedrukkerij Boesenkool, inmiddels gespecialiseerd in krantendruk, verhuisde in 1987 naar de Castricummer Werf. Het was een mooi gebaar dat Tinus Zijp de opening mocht ver richten Het handelsdrukwerk en het familiedrukwerk was per 1 december 1986 al overgenomen door Harm Noordhoorn en Flip van Aalzum onder de bedrijfsnaam Tipos Vormge ving en drukwerk. Het bedrijf werd gevestigd in de voor malige kruidenierswinkel van Jan Tervoort op de hoek van de Anna Paulownastraat. De gepensioneerde Jan Boesen kool trad in begin jaren negentig weer in dienst bij Tipos, waar hij tot de overname en verplaatsing van het bedrijf naar Alkmaar op 1 april 2008 de oude Heidelberger-druk- pers trouw bleef bedienen. Na de verkoop van het Nieuwsblad voor Castricum, kre gen Cor Lof, Veroni Peereboom, later opgevolgd door Het bedrijf ontwikkelde zich voorspoedig. Het pand aan de Geelvinckstraat werd veel te klein. Behalve kranten werd er natuurlijk ook nog ander drukwerk in de krappe werkruimte vervaardigd. Tanya de Goede en Ad van de Velde, een nieuwe kantoor ruimte aan de Van Egmondstraat. In 1992 verhuisde het team naar een meer centraal aan de Dorpsstraat gelegen kantoor. De overvolle drukkerij in de Geelvinckstraat. V.l.n.r.:Jan Boesenkool, Cor Lof, Ron Wagenaar, Jaap Koopman, Ton Karels en Tinus Zijp. Van 1976 tot 1987 was de voormalige zuivelfabriek aan de Breedeweg het domicilie van drukkerij Boesenkool. 38

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 38