tieners, 'Monitor' genaamd, waarin nieuwe grammofoon platen werden besproken. Karel gooide zich als verslaggever voluit in de politieke strijd die rond woningbouw in Molendijk losbarstte. Ingezonden stukken, rechtsgedingen, pamfletten, sati rische kranljes, het kon niet op. Onder andere het bekende raads lid ir. Willem Stam weerde zich geducht. Karel Hille stapte in augustus 1967 over naar concur rent Onze Krant. In de plaatse lijke muziekwereld had hij intus sen zijn sporen verdiend. Hij was oprichter van 'De Paloma's, deed nadien de public relations voor de in Castricum en omstre ken beroemde band 'The Frogs Ltd', schreef teksten en organi seerde festivals in het dorp. Geen jaar later trad hij als pr- en publiciteitsma- nager in dienst van platenmaatschappij EMI- Bovema, waar hij in 1969 de eerste grote hit voor Robert Long en Unit Gloria schreef: 'The last seven days', een jaar later gevolgd door een tweede topvijfsong 'Our Father'. Voor Mieke Telkamp schreef hij het onsterfelijke begrafenis- en crematielied 'Waarheen, waarvoor..', goed voor een 'Diamanten Award' wegens verkoop van 1 miljoen stuks. Ook voor zijn tekst 'Als de dag van toen', vertolkt door Reinhard Mey, ontving hij gouden en platina platen. Nadien was hij elf jaar als journalist werkzaam voor De Telegraaf/Privé en sinds 2000 maakt hij deel uit van de redactie van het weekblad Story. Daar naast is Hille verantwoordelijk voor de productie van tientallen tv-documentaires, waaronder de wereldwijd uitgezonden en opzienbarende docu mentaire over Rudolf Hess, 'De moord op de dubbelganger van Spandau'. Deze documentaire werd genomineerd voor de Nipkowschijf. Ad van de Velde 34 jaar Nieuwsblad De opvolger van Karel Hille als redacteur van het Nieuwsblad werd in 1967 Ad van de Velde, toen 23 jaar oud met als enige ervaring de schoolkrant. In een gesprek in maart 1999 vertelde hij: "Ik werkte bij de Arbeiders Pers, die naast het Vrije Volk ook veel boeken uitgaf. Rooie boeken, maar ik had in die jaren wel affiniteit met rood. Ik was gewoon admi nistratief medewerker, maar raakte geboeid door de dynamiek van het krantenbedrijf. Ik kende Karel Hille die ook bij ons in de Geelvinckstraat had gewoond. Hij keek uit naar een opvolger en dacht dat dat baantje ook wel wat voor mij zou zijn. Ach, die gedachte was niet vreemd. We hadden op de Ulo samen al eens een aantal keren een schoolkrant gemaakt. Ik denk dat we 14 dagen samen gewerkt hebben, voor dat hij naar Onze Krant overstapte. Behalve met schrijven werd ik ook opgezadeld met de acquisitie. Ik denk dat ik een jaar of tien die dubbelfunc tie heb gehad. Ik heb me nooit tot die advertentieafde ling aangetrokken gevoeld en dan moest je ook nog een stukje over een zakelijke activiteit schrijven. Het brengen van nieuws heeft voor mij altijd voorop gestaan. Bij Boe senkool werd niet naar de verkochte millimeters geke ken. We maakten elke week weer een krant van 10 tot 12 pagina's. Ook als er eigenlijk tekort advertenties waren. Het Nieuwsblad fungeerde gewoon als visitekaartje van de drukkerij. Foto 's heb ik lange tijd zelf gemaakt en 's avonds en 's nachts ontwikkelde ik ze thuis en drukte ze af Ook nu de krant in andere handen is, na ruim dertig jaar, ga ik nog elke dag met plezier naar mijn werk. De werkomstandigheden zijn wel verbeterd. Ik begon zittend achter een bureautje boven op de overloop van de woning van de familie Boesenkool. Over het vooruitzicht van de VUT zei Ad: Het zal niet eenvoudig zijn om helemaal geen pen meer te hanteren. Ik kijk er niet naar uit, maar zal het -als de tijd rijp is- toch wel kunnen accepteren. Dan word ik graag lid van de Werkgroep Oud-Castricum." Het mocht niet zo zijn. In 2000 werd Ad van de Velde ziek en op 6 september 2001 overleed hij op 57-jarige leeftijd. Ruim 34 jaar had hij voor de krant gewerkt. Zijn collectie foto's liet hij na aan Oud-Castricum. Onze Krant Onze Krant werd in 1966 opgericht door een voorma- Steeman. Deze krant met als redacteur Werner Spruit zette lig medewerker van drukkerij Boesenkool, typograaf zich nog wel eens af tegen vermeende misstanden. Het Karel Hille begon zijn carrière in 1965 bij het Nieuwsblad voor Castricum. Ad van de Velde werkte 34 jaar voor het Nieuwsblad. 37

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 37