Data uit de krantengeschiedenis: 1919 Weekblad voor Castricum uitgegeven door drukkerij De Kennemer in Beverwijk. 1919 N.V Coret's drukkerij gevestigd aan de (Korte) Cieweg. 1920 Drukkerij Brederode neemt Coret over. 1924 Nieuwe drukkerij Dante Alighieri van Louis Winkeler start de Castricummer Courant. 1927 De Castricumse Drukkerij volgt Dante Alig- hieri op en neemt de krant over. 1930 Hette Woudstra opent een drukkerij aan de Dorpsstraat. 1936 Hette Woudstra begint met het Nieuwsblad voor Castricum. De krant wordt in hetzelfde jaar overgenomen door stiefzoon Piet Nagen- gast die ook de Castricumse drukkerij aan de Korte Cieweg en de Castricummer krant overneemt. 1941 Nieuwsblad voor Castricum verboden. 1941 Drukkerij Boesenkool en zoon vestigt zich aan de Geelvinckstraat. Huis-aan-huis blad 'De Faam' wordt enige jaren uitgegeven. 1946 Drukkerij Nagengast verhuist naar Alkmaar en particulieren gaan het Nieuwsblad exploi teren. 1949 Drukkerij Boesenkool koopt het Nieuwsblad voor Castricum. 1966 Onze Krant opgericht. Het Nieuwsblad wordt ook huis-aan-huis verspreid. 1976 Drukkerij Boesenkool betrekt het pand van de voormalige zuivelfabriek aan de Breedeweg. 1986 Nieuwsblad voor Castricum doorverkocht aan de uitgeverij van de Verenigde Noord Hollandse Dagbladen. 1989 De Castricummer opgericht. 2006 Nieuwsblad voor Castricum stapt over op tabloidformaat. Stichting Nieuwsblad voor Castricum Door zijn vertrek uit het dorp zag Nagengast geen kans meer het Nieuwsblad te leiden. Hij slaagde erin enkele plaatsgenoten te interesseren voor een overname van het blad en de Stichting 'Nieuwsblad voor Castricum' werd opgericht. Het nieuwe redactieadres per 1 mei 1946 was bij J. Wahlen, Geelvinckstraat 26. Het was geen geringe opgave om de krant twee keer per week op woensdag en zaterdag te laten verschijnen. De kopij moest een dag van tevoren bij drukkerij Nagengast in Alkmaar worden aan geleverd. Wahlen hield het na ruim een jaar voor gezien. In de krant van 30 november 1949 verklaarde Wahlen uit voerig zijn vertrek. Hij bedankte alle medewerkers: Karel Vermeulen (tevens onderwijzer) voor de administratie, Bram Borst voor zijn werk als verslaggever, Ger van Weel die veel aandacht besteedde aan de herdenking van de Tweede Wereldoorlog en Joop Boot die de uitwedstrijden van CSV versloeg. Ook bedankte hij Ab van Kluyve voor zijn pittige actuele poëzie, zuster Bots voor de gevoelige verzen en nestor Stolk die vanuit het huis van ouden van dagen af en toe ook nog eens 'zijn harp liet ruisen.' In juli 1947 verkocht hij de krant aan de effectenmake laar Johan Bos, Karel Vermeulen (onderwijzer) en Hein Groot (schoenenwinkel), maar ook voor hen werd de last al snel te groot. Per 1 december 1949 nam Klaas Boesenkool het Nieuwsblad voor Castricum over. Bram Borst (1919-2007) Van 1 januari 1949 tot 1953 werkte Bram Borst voor het Nieuwsblad. Hij was de opvolger van Jan Stuifbergen (bijnaam: de Koet), wiens eigenlijke beroep verzeke ringsagent was en die de functie in 1947 en 1948 ver vulde. Jan stond ook bekend als een 'halve advocaat' die voor de mensen in de bres sprong. De ontdekker van het schrijftalent van Bram Borst was Johan Bos. Bram Borst had wel eens wat geschreven voor Het Katholiek Thuisfront voor de soldaten overzee en was daarmee opgevallen. Hij werkte eerst als metselaar bij het bedrijf van zijn vader, aannemer Gerrit Borst, maar op dokters advies was hij aan het werk gegaan bij de Hoogovens. Bos haalde hem over om voor de krant te gaan werken en dat deed hij tenslotte met veel plezier. Borst schreef niet alleen, hij wierf advertenties en abonnees, vouwde kranten, bezorgde ze en haalde het abonnements geld op van 70 cent per maand. Door onenigheid over een door Klaas Boesen kool voorgestelde sala risverlaging keerde hij weer terug bij het bedrijf van zijn vader. Daarna was hij nog zeker 10 jaar werkzaam bij de kolenhandel Steeman en vervolgens 17 jaar conciërge bij het Jac. P. Thijsse College. Hij was een uitstekend zanger en lid van diverse koren. Op 27 december 2007 overleed Bram Borst op 88-jarige leeftijd. 33 Bram Borst, metselaar, kolenboer, pompbe diende, conciërge, zanger en verslaggever.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 33