Ronald Snijders spreekt de leden toe tijdens de nieuwjaarsreceptie in 2012. Tevens is het wedstrijdschaatsen de afgelopen vijfjaar op een hoger peil gebracht en zijn saamhorigheid, conditie en schaatstechniek bevorderd door onder andere skeele ren in de zomer en deelname aan marathonwedstrijden in de winter. Naast de exploitatie van de ijsbaan zal het bestuur zich de komende jaren moeten richten op een plan voor de toekomst, omdat verjonging van zowel actieve als recreatieve leden hard nodig is. De vereniging heeft genoeg te bieden en dat moet duidelijk zichtbaar zijn voor de buitenwereld." Slotwoord Het mag een prestatie worden genoemd dat een club als VKIJ er na 80 jaar gezond voor staat. Een aantal keren was het namelijk de vraag of de vereniging als gevolg van een crisis kon blijven bestaan, maar steeds stonden er weer mensen op die de club van de ondergang wisten te redden. Jarenlang bleef VKIJ in winterslaap, omdat de weergoden niet meewerkten. Ongetwijfeld zullen de schaatsliefheb bers echter ook volgend jaar hun ijzers weer aan de Zee weg onderbinden. IJs en weder dienende! Hans Boot bank, drie lichtmasten aangeschaft; in 2012 zijn er nog eens vijf bijgekomen. Een belangrijke aanwinst is ook de totaal vernieuwde website die in 2009 werd ingevoerd, nadat het clubblad ophield te bestaan. Daarnaast beschikken we sinds twee jaar dankzij sponsors over clubkleding met opdruk van het nieuwe logo, dat is voorzien van een kroontje vanwege de Koninklijke erepenning die ons in 2009 werd toegekend. Bronnen: Archiefmateriaal Vereniging Kennemer IJsbaan en PWN. Edities Castricumse en regionale kranten. Met dank aan: Mart Benard, Jan Breggeman, Nettie Ruijterf, Cees Schulte, Ronald Snijders, Eric Tabak, Hans en Judith Teeling, Cees van Tinteren, Theo Versteegen, Roel van de Waal en Jan Zijlstra. De jeugdgroep in nieuwe sponsorkleding. 17

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 17