In 1993 nam Eugene Valkonet de taak van Robert Pel over. Ellen Teeling assisteerde als stagiaire en werd later ook trainer. De jeugdschaatsklassen groeiden van 12 naar 16 kinderen en werden een jaarlijks succes onderdeel van de vereniging. Van 1996 tot 2010 werd Theo Versteegen hoofdtrainer bij het jeugdschaatsen. De lessen werden uitgebreid en klassen werden ver groot tot 45-60 kinderen per seizoen met ondersteu ning van meerdere trainers en begeleiders. Al met al hebben zo'n 1000 kinderen inmiddels ken nis gemaakt met het jeugdschaatsen binnen VKIJ. Op basis van de resultaten van de schaatsproeven zijn de deelnemers in het bezit van de officiële KNSB-diplo- ma's (opklimmend van A t/m F). Vriezen en dooien Bij brief van 25 oktober 1995 uitte VKIJ richting het col lege van burgemeester en wethouders een aantal beden kingen tegen het plan van een projectontwikkelaar om in het voormalige Duin en Boschpaviljoen Kinnehin, dat zich vlakbij de ijsbaan bevond, luxe appartementen te rea liseren. Het bestuur was namelijk bang dat deze wonin gen de exploitatie van de ijsbaan in de weg zouden staan vanwege mogelijke protesten van bewoners over geluid en lichtoverlast. Ook maakte men zich zorgen over het gemeenschappelijk gebruik van het pad dat toegang biedt aan zowel de ijsclub als de toekomstige appartementen. Nadat de ontwikkelaar tegemoet was gekomen aan de zor gen van VKIJ, werd het bezwaarschrift ingetrokken. Het seizoen 1996-1997 was een prima schaatsjaar, waarin naast de Elfstedentocht in het hele land tochten werden georganiseerd. De Kennemer IJsbaan is dat jaar 18 dagen open geweest en er werden veel mensen lid. Tweemaal vond er weer een ijsdisco plaats, wat opnieuw een groot succes bleek. Tijdens deze ijsperiode heeft het bestuur een tevreden- heidonderzoek laten doen, dat als schoolproject werd uit gevoerd. Op de enquête reageerden 124 personen, waar van de meeste lid waren van VKIJ. Over het algemeen was de meerderheid positief over de kwaliteit van de baan en het clubhuis. Over de kleedruimte was men wat min der enthousiast, maar deze lokaliteit kreeg nog altijd een voldoende. Omdat uit het onderzoek bleek dat veel men sen niet of nauwelijks op de hoogte waren van de veilig heidsvoorzieningen, achtte het bestuur het noodzakelijk dat er voortaan tijdens een ijsperiode meer aandacht werd besteed aan de EHBO. Als gevolg van het opheffen van het bestuur binnen de STG, koos de algemene ledenvergadering van VKIJ op 29 oktober 1997 een geheel nieuw bestuur, bestaande uit negen leden. In het kader van de 'Jeugdvakantiecocktail' organiseerde VKIJ in de zomer van 1998 een skeelertocht. Begin december van dat jaar lag de ijsbaan aan de Zeeweg er toen beslist nog niet schaatsklaar bij, omdat het welig tierende riet nog niet was weggehaald. Overigens had de vereniging wel een oplossing om jaarlijks het maaiwerk te omzeilen, maar daar ging de gemeente niet mee akkoord. 14 Men wilde graskarpers in de plas uitzetten, want die vre ten al het gras en riet weg. De gemeente was echter van mening dat daarmee de biotoop van het gebied zou wor den aangetast. "Er groeien namelijk ook zeldzame planten en er leven veel dieren. Verder is deze plas een zogeheten paddenpoel"aldus het Noordhollands Weekblad uit die tijd. De daaropvolgende jaren waren ronduit mager voor de vereniging door het simpele feit dat koning Winter het liet afweten. In het weekend van 19 januari 2001 kon nog wel op de linkerhelft van de ijsbaan worden geschaatst, maar daar hield het ook mee op. In 2003 ging de lang verwachte website de lucht in en sindsdien is de vereniging digitaal te bereiken onder www. vkij.nl. Tijdens de algemene ledenvergadering op 27 september 2006 nam Herman Bosboom na 20 jaar afscheid als voor zitter en gingen de leden unaniem akkoord met het voor stel om hem aan het lijstje van ereleden toe te voegen. Ereleden 1966 Izaak Kriekaard 1967 Jan Broerse 1979 Mart Benard 1979 Daan Kernkamp 1979 Jan van der Meulen 1979 Harry van Os 1986 Jan Zonneveld 2006 Herman Bosboom Doordat de verenigingsstukken incompleet zijn, is niet na te gaan welke personen tot 1967 benoemd zijn tot erelid. Ook is niet duidelijk in welk jaar Izaak Kriekaard deze titel kreeg. Pas in januari 2009 brak de schaatskoorts weer uit en ging het ook op de Kennemer IJsbaan na twaalf kwakkelwin- ters écht los! De bestuurders van VKIJ merkten wel dat De baan is weer gemaaid.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 14