Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan 9 Het thema voor de Open Monumentendag is 'Groen van Toen'. In De Duynkant is een tentoonstelling inge richt en wordt een publieksactie gestart om geld in te zamelen voor de restauratie van het vervallen graf van dr. J.W. Jacobi, de eerste geneesheer-directeur van het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch. 22 Open huis van de zorginstelling Dijk en Duin, waarbij informatie wordt gegeven over de vele veranderingen op het gebied van zorg en over de nieuwbouw die op het terrein wordt gerealiseerd. Er worden vijf nieuwe straatnamen onthuld, wat het openbare karakter van Landgoed Duin en Bosch benadrukt. 22 De Corso-bioscoop bestaat 75 jaar. Burgemeester Mans verricht de opening van een bijzonder filmweek end, waarbij ook een documentaire van Hans Kinders over de bioscoopgeschiedenis vertoond wordt. 26 Rector Ton Heijnen neemt afscheid van het Jac.P. Thijsse College. Hij wordt voorzitter van een school bestuur in Alkmaar. 27 Door de economische crisis gaat de aannemer van een nieuwbouwproject op de hoek Beverwijkerstraatweg- Gasstraat failliet en wordt de bouw gestaakt. Oktober 1 Het gemeentehuis scoort goed op toegankelijkheid voor gehandicapten en op energieprestaties. Van beide keurmerken is een symbool in de hal van het raadhuis opgehangen. 7 Op de vrijwilligersdag van de Tennisclub Bakkum is Ed de Haan gehuldigd als supervrijwilliger 2012. 17 Wethouder Christel Portegies slaat de eerste paal voor 16 appartementen. Het is het sluitstuk van een bouw project bestaande uit drie woontorens en een nieuw gebouw voor zorgcentrum De Boogaert. 18 Officiële opening van de nieuwe Paulusschool. De kleinzoon van de vroegere directeur Bruggeman en de directrice Conny Goedel laten een bouwoffer inmetse len. 21 Restaurant Blinckers op het strandplateau is gesloten. De jaarrondexploitatie van de strandpaviljoens heeft de klandizie geen goed gedaan. 27 De Mixed Hockey Club Castricum bestaat 45 jaar en is uitgegroeid tot een club met 750 leden. 29 Gé Bouwhuis, erelid en oud-bestuurslid van de Ten nisclub Bakkum, is overleden. November 1 Robert de Rijke wordt aangesteld als 'cultuurcoordi- nator' Hij gaat onder meer een cultuurplatform voor bereiden en het cultuuraanbod in kaart brengen. 2 Theater De Dansende Duinen, voorheen De Clinghe, wordt door de ParnassiaBavo-groep gesloten tot ver driet van toneelverenigingen en zanggroepen. 3 De ledenvergadering van de gymvereniging Vios besluit definitief tot opheffing. De leden ontvangen de spreekwoordelijke 'handdoek in de ring' met het opschrift 'Vios 1923-2012' 5 Het sport- and healthcentrum Full of Life' is de win naar van de jury- en publieksprijs bij de verkiezing van de ondernemer van het jaar. 7 Als eerbetoon aan de overledenen wordt op de begraaf plaats Onderlangs een herdenkingsavond gehouden. 11 Muziekvereniging Emergo behaalt een eerste prijs tij dens een bondsconcours in het Zaantheater te Zaan dam. 20 Eerste bijeenkomst van de Overleggroep Strandgebied Castricum, onder voorzitterschap van oud-wethouder IJmte van Gosliga. 26 Ber Zonneveld, oud-voorzitter van de biljartvereni ging Onder Ons, is overleden. 28 De aanleg van twee waterbergingen langs de Schulp- vaart is gestart. De Schulpvaart krijgt daar ook natuur vriendelijke oevers. December 6 Job Joosse, ereburger van Castricum, is op 98-jarige leeftijd overleden. De heer Joosse vervulde vele func ties op maatschappelijk gebied. Hij behoorde tot de oprichters van de openbare kleuterschool en de open bare Mulo en was onder andere voorzitter van de Kruisvereniging en van het stichtingsbestuur van De Santmark. 19 Een nieuw webmagazine (beleefcastricum.nl) wordt onder de noemer 'Heerlykheid' gelanceerd. 20 Een volwassen bultrug met een jong bultrugje is voor de kust ter hoogte van Castricum gespot. 21 Co Nanne is gehuldigd als postbode van het jaar bin nen Postnl. 24 Hotel Het Oude Raadhuis moet de deuren sluiten van wege financiële problemen. Onderzocht wordt of een herstart mogelijk is. 31 De laatste dag van de VVV-ANWB Castricum. Het kantoor bij het station sluit de deuren wegens verla ging van de gemeentelijke bijdrage. De VVV werd in 1919 opgericht en heeft dus ruim 90 jaar bestaan. De Regio VVV Hart van Noord-Holland onderzoekt de mogelijkheden van een agentschap. 116

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 116