13 Het nieuwe strandseizoen wordt ingeluid door de Cas- tricumse Reddingsbrigade. Vanwege hun langdurig lidmaatschap ontvangt een aantal leden een vrijwilli- gersmedaille uit handen van de burgemeester. 23 De 1000e aanmelder voor het Burgernet wordt ver welkomd. De opsporing van daders van een overval of vermiste personen kan worden bespoedigd door inschakeling van burgers via sms of email. Juni 1 Receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de woonvoorziening Het Klaverland. 2 De Kunstfietsroute biedt gelegenheid op verschillende plaatsen van vele kunstvormen te genieten. 2 Oud-burgemeester en oud-staatssecretaris Jan Gme- lich Meijling is op 76-jarige leeftijd overleden. 6 Het Platform Ons Strand, opgericht naar aanleiding van de commerciële ontwikkelingen op het strand, is een stichting geworden. 7 Het team CAL d'HuZes voert actie voor de KWF Kan kerbestrijding. Ze fietsen of lopen zo vaak mogelijk de Alpe d'Huez op. 16 Na bijna 25 jaar in het oude schoolgebouw aan de Van Speykkade te zijn gevestigd, is de Rode Kruis-afdeling nu te vinden in winkelcentrum Kooiplein. De burge meester verricht de officiële opening. 22 Een klein zeiljacht strandt bij Castricum. De twee opvarenden zijn gered. De Castricumse Reddings brigade en andere hulpdiensten hebben geassisteerd. Een bijzondere rol was er voor een kitesurfer, Wouter Bruin, die daarvoor van de gemeente een huldeblijk ontving. 27 De Socialistische Partij heeft aan afdeling voor de gemeente Castricum opgericht. 27 Oud-wethouder Paula Scholtz-Brand is overleden. 29 Het eerste lustrum van de lokale Veteranendag wordt met een ontvangst in het gemeentehuis gevierd. 30 Viering van het 80-jarig bestaan van de gymnastiek vereniging DOS in sporthal De Bloemen. Juli 1 De Atletiekvereniging Castricum bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd op sportpark De Duinloper. 1 Voor het tennistoernooi 'Biesterbos Open' hebben zich 207 jongens en 176 meisjes uit de hele wereld aangemeld. 5 De gemeenteraad besluit een korting toe te passen op de jaarlijkse subsidie van de plaatselijke VVV. Sluiting van het VVV-ANWB kantoor bij het station dreigt. 8 Bijna 600 kinderen en volwassenen lopen mee in de traditionele Dubbele Lus, waarbij een parcours door de dorpskern wordt gevolgd. 13 De eerste fase van de nieuwbouw van woonzorgcen trum De Boogaert wordt geopend. 14 Maar liefst 15 nieuwe leden van de Castricumse Red dingsbrigade zijn door Neptunus gedoopt. 16 Nico van Amsterdam, oprichter en oud-directeur van makelaarskantoor Van Amsterdam, is overleden. 18 Aart Tóth is winnaar van de publieksprijs verbonden aan de wedstrijd 'Het beste idee van Castricum'. Zijn voorstel is een muziekkoepel te bouwen op het pleintje naast het oude raadhuis aan de Dorpsstraat. 19 Rita Springer volgt IJmte van Gosliga op als voorzitter van de WMO-raad. 19 Officiële opening van het nieuwe theehuis 'Hof van Kijk Uit' met de onthulling van een kleine replica van de Nachtwacht. Het originele schilderij heeft daar in 1940 in de tuin gelegen. 29 Het 'Uit je Bak Festival' in het park aan de Willem de Rijkelaan met muziek, kunstprojecten en exposities, trekt veel belangstelling. Augustus 1 De korfbalvereniging Helios bestaat 50 jaar. Een uitgebreid jubileumprogramma volgt. Aan de club is een koninklijke Erepenning toegekend. Een van de oprichters, Tiny Mie- dema-de Vries, ontvangt een koninklijke onderscheiding. 5 Oud-raadslid Jan Hilarius is overleden. 15 Ron Jakobs, bestuurslid, secretaris en waarnemend voorzitter van Vitesse '22, is overleden. 17 Eerste editie van een driedaags cultuurfestival 'Uit de kunst in Castricum'. Op binnen- en buitenlocaties kan er genoten worden van tal van kunstuitingen. 19 De vijfde editie van het cultuurweekend 'Kunst en Koningsduin' gaat van start. Maarten van Roozendaal sluit het programma af. 29 Voor de provinciale subsidie wordt als startdatum voor de realisering van Nieuw Geesterhage 31 maart 2015 aangehouden. September 4 Het Castricumse strand is door bezoekers gekozen tot het schoonste strand van Noord-Holland. 8 De wandelroute 'Tijdpad door de duinen en bossen van Castricum' wordt gepresenteerd. 8 Jan Edam, onder andere mede-oprichter van het Biljart- en bridgecentrum Castricum, is op 92-jarige leeftijd overleden. 115

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 115