Kroniek 2012 van Castricum en Bakkum Januari I De kern Castricum-Bakkum telt 22.586 inwoners, 78 minder dan op 1 januari 2011. 4 Receptie ter gelegenheid van de overdracht van de groentewinkel van Henk Stengs aan een nieuwe eige naar. De familie Stengs runde de zaak in de Burge meester Mooijstraat 73 jaar. 8 Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de brandweer ont vangen F.J. Bruggeling, G.J. Veldt en H. de Water een koninklijke onderscheiding. 16 Start van een raadsspreekuur om de veertien dagen. Onderwerpen kunnen nu in een keer onder de aandacht gebracht worden van de acht raadsfracties. 18 José Rogge, leidster peuterspeelzaal 't Drempeltje en betrokken bij het Timmerdorp Castricum, is overleden. 25 De Bakkerij presenteert een plan om haar pand aan de Dorpsstraat met een zaal uit te breiden. 25 Cor de Beurs, oud-voorzitter en erelid van muziekver eniging Emergo, is overleden. Februari 5 De Kennemer IJsbaan aan de Zeeweg is open; er kan eindelijk weer geschaatst worden. 6 Apotheek Van Ouwerkerk verhuist naar de Torenstraat en gaat verder onder de naam 'de Brink'. II Castricum 105, de stichting Sociaal Carnaval en de gemeente organiseren het evenement 'Castricum Beweegt'. 14 Martin de Vries heeft het voorzitterschap van het Eco nomisch Platform Castricum overgedragen aan Pieter Kalkdijk van de Kamer van Koophandel. 16 De gemeenteraad stemt in met een plan voor Nieuw Geesterhage. Het is de bedoeling dat Toonbeeld naar het nieuwe centrum verhuist. Aanvullende woning bouw zal de realisering mogelijk moeten maken. Maart 17 Opening van de 10e editie van de Culturele Manifes tatie Castricum in sporthal De Bloemen. Schilders, beeldhouwers, dichters, musici, zangers enzovoort presenteren zich op dit tweejaarlijkse evenement. 20 Wethouder Marianne Zonjee-Zonneveld opent in de hal van het gemeentehuis de tentoonstelling 'Bijzondere werknemers, verhalen uit de sociale werkvoorziening'. 21 Activiteitencentrum De Wissel aan de Gasstraat her opend door wethouder Bert Meijer. 22 Jongerengemeenteraad, georganiseerd door leerlingen van het Clusiuscollege, kiezen een Milieumanifestatie als het winnende idee om jongeren meer milieubewust te maken. 22 Burgemeester Mans opent in de Dorpsstraat 't Praethuys, een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. April 4 De besturen van de gemeente, ondernemersfonds, de Rabobank en de redactie van het Nieuwsblad voor Castricum roepen de inwoners op met ideeën te komen om het dorp aantrekkelijker te maken voor het publiek. 15 Landschapsdag met tentoonstellingen op diverse loca ties, presentaties en fietsexcursies. 25 Wie een eigen bloembak wil in de straat, kan die bij de gemeente aanvragen. Voorwaarde is wel dat de straat bewoners de bak zelf onderhouden. 26 De afdeling Castricum van de Zonnebloem maakt een rondvaart over het Alkmaarder- en Uitgeestermeer ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. 27 'Bakkum vertelt', een verhalen- en kunstfestival, gaat van start op het kampeerterrein Bakkum. 27 Premiëre van de film 'Merdeka, standplaats Castri cum' over oud-Indiëgangers. De film is gemaakt door Paulien van Vliet in samenwerking met scholieren en leden van de Werkgroep Oud-Castricum. 27 De dames L.M.H. Boermans-Oostenbrink, A.M.C. Bruggeling-Hes en W.C. Harff-Freessen en de heren P.Q. van Daalen, H.M.Parriger en P.M.Veldt ontvan gen een koninklijke onderscheiding voor hun verdien sten voor de samenleving. Mei 1 De Volksuniversiteit Vucas houdt op te bestaan. Het kantoor aan het Kooiplein wordt gesloten. De filmclub gaat zelfstandig door onder de naam Filmhuis Cine- Cast. 6 Het zaterdagteam van de voetbalvereniging FC Castri- cum is kampioen geworden van de tweede klasse. 10 Presentatie van varianten voor de oplossing van de verkeersproblematiek rond de spoorwegovergang Beverwijkerstraatweg. De afkeer voor de aanleg van een randweg is nu al duidelijk. 12 Op het terrein van de Atletiekvereniging aan de Zee weg zijn twee beachvolleybalvelden aangelegd. 13 Reünie voor leden en oud-leden ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van Vitesse '22. 114

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 114