In memoriam Frans Duffhues gemaakt die in De Duynkant werd vertoond. Naast de interne exposities werd er ook een over de kroostrijke gezinnen ingericht in verzorgingshuis De Santmark. In samenwerking met bibliotheek Kenne- merwaard werd in september in de plaatselijke biblio theek een kleine expositie over de jubilerende Corso bioscoop gehouden. Tot slot werd er ook medewerking verleend aan de tentoonstelling van Vitesse '22 in het kader van haar 90-jarig bestaan. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2012 was het bestuur als volgt samen gesteld: - Frans Duffhues, voorzitter; - Albert Lourens, secretaris; - Gerard Veldt, penningmeester; - Hans Boot, lid; - Cor Smit, lid. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door circa dertig werkende leden deelgenomen. Op 31 december bedroeg het aantal donateurs ruim 1200. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun inzet en hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud- Castricum in het afgelopen jaar. Hans Boot Op 25 juli 2013 is onze voorzitter Frans Duffhues op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Frans Duffhues, geboren in Oss, woonde vanaf 1972 in Castricum en was hier werkzaam tot zijn pensionering in het onderwijs op het Bonhoeffercollege, eerst als docent Frans, later als decaan en conrector; ook was hij voorzitter van de ondernemingsraad. Gedurende tien jaar was Frans voorzitter van de Stichting Jumelage Castricum-Balatonfüred (Hongarije). In 2007 maakte hij voor het eerst kennis met de Stichting Werkgroep Oud- Castricum. Hij was al een aantal jaren met pensioen, had historische belang stelling en zijn taken bij de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen was hij aan het afbouwen. Toen er dan ook gezocht werd naar een nieuwe voorzitter bij Oud-Castricum, was Frans bereid deze taak per 14 februari 2008 op zich te nemen. Frans was een bestuurder die open stond voor ieders mening. Om slagvaar diger te kunnen worden zijn onder leiding van Frans de verschillende dis ciplines binnen de werkgroep in taakgroepen ingedeeld. Ook was hij de initiatiefnemer van het overleg met de voorzitters van de historische vereni gingen in Akersloot en Limmen. Vanaf november 2011 is Frans betrokken geweest bij de uitbreiding van ons gebouw De Duynkant aan de Geversweg. De succesvolle acties tegen de aanvankelijke afwijzing door het gemeentebestuur heeft hij door zijn ziekte niet meer kunnen begeleiden. Frans was een voorstander van de uitbreiding, maar evenwichtig en zorgvuldig als hij was, gaf hij altijd aan dat deze er alleen kon komen als iedereen er achter stond en dat de gevraagde investering zodanig was dat dit naar de toekomst toe door de werkgroep kon worden gedragen. Helaas zal Frans de ontwikkelingen rond het gebouw niet meer meemaken. Hij blijft in onze herinnering als een betrokken bestuurder, die altijd de weg van consensus probeerde te bewandelen met veel inlevingsvermogen naar anderen toe en met veel persoonlijke aandacht. Wij danken hem voor alles wat hij voor de Werkgroep Oud-Castricum heeft betekend. De tentoonstelling over het Corsotheater in De Duynkant. 113

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 113