de minimumleeftijd om lid te kunnen worden verlaagd van 17 naar 16 jaar. Wat de sehaatssport betreft werd er in de ijsloze winters steeds meer gebruikt gemaakt van de kunstijsbaan in Alk- maar. Men organiseerde bustoehten naar 'De Meent' voor zowel jong als oud, waar veel belangstelling voor was. De schaatstrainingsgroep ging na 10 jaar afwezigheid in het voorjaar van 1983 opnieuw van start op de zondagochtend. De Schaatstrainingsgroep De eerste schaatstrainingsgroep ontstond spontaan in de jaren '60 onder leiding van Diek Molenkamp. Men had toestemming gekregen van de heer Duin- ker van het PWN om 's avonds het duin in te gaan en de ploeg werd steeds populairder. Molenkamp ging zelfs een eursus voor trainer volgen in Amersfoort. De groep zorgde eens voor hilariteit toen een patiënt van Duin en Boseh in een wit trainingspak was ontsnapt. Een broeder daeht hem te zien lopen en holde aehter hem aan, maar toen bleek het de laatste man van de sehaatstrainingsgroep te zijn. Henk Sehürmann jr. nam rond 1969 de training van Diek Molenkamp over en bouwde de groep verder uit met een aparte groep jeugdleden. Onenigheid en klaeh- ten over de opkomst leidden er eehter toe dat men in de zomer van 1973 besloot om de groepen te ontbinden. werd op 4 juni van dat jaar met de trainingen begonnen. Van de nieuwe sehaatstrainingsgroep, afgekort STG, reden de leden Herman Beeker, Rinus Spranger en Ton Rongen op 22 februari 1985 de Elfstedentoeht uit. Een jaar later waren er zelfs twaalf leden die de toeht der toehten volbraehten. Een van hen was Jan Breg- geman, die al ruim 30 jaar aetief is voor VKIJ en het volgende wist te vertellen: "Ik ben mijn hele leven een schaatsliefhebber geweest en reed veel in de Zaan streek, omdat ik tot 1972 in Krommenie heb gewoond. Daarna verhuisde ik naar Castricum en deed toen al mee met een loopgroepje, waar mijn zwager Ed Hui- tenga ook in zat. Ik ben eind 1982 lid geworden van de vereniging en nam direct zitting in het bestuur. Ook ging ik mij met de nieuwe schaatstrainingsgroep bezig houden en werd daar later na het volgen van een cursus ook trainer van. We trainden 's winters op de zon dagmorgen in het duin en op donderdagavond op het atle- tiekveld naast de ijsbaan. Op vrijdagavond schaatsten we dan in Alkmaar. Toen er een licentiegroep (bestemd voor talentvolle wedstrijdschaat sers waarvoor de KNSB speci ale trainingsuren beschikbaar stelt) bij kwam voor jeugd, moesten we tijdelijk uitwijken naar de ijsbaan in Haarlem, omdat er in Alkmaar geen plaats meer was. In die tijd gaf ik vier keer per week les en dat heb ik volgehouden tot rond 2005, want je moet een keer Op 1 juli 1981 ging men nog wel van start met een seniorenploeg en op 1 september van dat jaar werd de duintraining omgezet in een zaaltraining. Op de jaarvergadering van 13 oktober 1982 kwam het punt sehaatstrainingsgroep weer aan de orde. Omdat er geen nieuwe leden meer bijkwamen en het bestuur bang was dat de vereniging zou doodbloeden, bleek er behoefte onder de leden tot het opriehten van een nieuwe groep. Er werd vervolgens een oproep gedaan in de krant om zieh hiervoor aan te melden, wat resul teerde in een lijst van enthousiaste mensen. Op 27 april 1983 werd de 'Sehaatstrainingsgroep Castrieum/Bak- kum' opgerieht. Onder leiding van Henk Zonneveld De schaatstrainingsgroep onder leiding van Henk Schürmann in september 1971. Jan Breggeman. 10

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 10