Simon Zuurbier Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2012 - 2013 30 oktober 1912 De heer Goes herinnert aan het vroeger reeds voorgeno men plan om een verordening in het leven te roepen tot snelheidsvermindering van auto's en motorrijwielen. 14 november 1912 Door het eervol ontslag van jhr. J.W.G. Boreel van Hoge- landen als burgemeester van Haarlem is een vacature ont staan voor een Heemraad voor Bakkum in het bestuur van de St. Aagtendijk. Burgemeester J. Mooij, wethouder J.M Goes en landman C. Twisk worden voorgedragen. 15 november 1912 Gemeenteraadslid Theodorus Dijkman is op 49-jarige leeftijd overleden. 18 december 1912 De in september ingestelde commissie brengt rapport uit, waarin ze stelt dat voor de gemeente de bouw van een steenkolengasfabriek voordeliger is en meer ten gerieve van de ingezetenen dan het verschaffen van elektrische stroom. Onder andere omdat de kosten van verlichting en vooral van verwarming (koken) belangrijk lager zijn. 31 december 1912 De gemeenterekening over het jaar 1912 telt aan ontvang sten f 34.049,- en aan uitgaven f 33.905-, zodat er een batig saldo is van f144,-. Allerlei voorwerpen en fotomateriaal zijn ook dit jaar weer aan de werkgroep geschonken. Het materiaal wordt in de collectie opgenomen en zal waar mogelijk door de werkgroep worden gebruikt bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. Schenkingen van juli 2012 tot en met juni 2013 (de schenkers zijn vermeld in chronologische volgorde en allen woonachtig in Castricum, tenzij anders vermeld): J. Houtenbos E. Veldman Chr. de Leeuw, Uitgeest mevr. A. Zonjee-Zijlstra, Haarlem R. Uhl mevr. I. de Wit, Limmen P.L.M. Diemeer, Heemskerk J.J.M. Knebel zorgcentrum 'De Boogaert' mevr. J.R. Borst-Zijlstra mevr. G. KleinSchiphorst, Heiloo mevr. E. Brouwer A. Theisslingf Muttathara A.M. Lourens mevr. U. de Graaf-Groot S. Steeman, Brussel J. Camps J. Nijman B. Zandbergen G.H. Hoogland mevr. L. Polak M. Twisk J. Vastenouw toespraak Wilhelmina 1946, gedicht m.b.t. Ned.-Indië, landkaart 15 jaarboeken herinneringsalbums infanterie in Ned.-Indië diverse archiefstukken, verpondingsregister, kranten foto's stranding, the Smash, CSV cd reünie Maria Goretti, schoolboekje, boekje reünie foto's nalatenschap Jan Leuring, Bakkum-Noord materiaal over carnaval, Dubbele Lus, kerstsamenzang en posters dvd's bouw en jubilea fotoalbums Katholieke Bond van Ouderen materialen voor boekbinden keurkaart Castricummer polder, 1984 schop om te 'vetten' (oogsten van vetzaad: vruchtjes van veldsla) tegel voor Castricumse Indiëgangers diaviewer, diaprojector, boek Römische Kastelle boek St. Augustinusschool, 12 jaarboeken boeken o.a. over archeologie, foto's, ansichtkaarten, dia's, tekenin gen Knophuis, mapjes aantekeningen archiefonderzoek boeken en mappen geschiedenis Duin en Bosch natuursteen met inscriptie wasknijper en wasstamper gedeelte archief Vereniging Castricum Veilig 10 boeken 'De Speelwagen' boek 'Zee, Strand en Duinen' boekje 'Gids voor Castricum', 1925. Ook werden door vele personen foto's geschonken of uitgeleend over onder andere de onderwerpen van de ten toonstellingen in De Duynkant en voor onderwerpen in het jaarboek. Daarnaast werden verscheidene bidprentjes geschonken. 109

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 109