MNNËMËFtSCOMBINffllE GËESTBOUW een concurrerend bouwbedrijf in samenwerking met het architectenbureau Bakker en Boots. Het werk werd onder de deelnemende aannemers verloot. In januari 1986 werd de eerste paal geslagen voor een serie van 27 woningen op de hoek van de Geesterduinweg en C.F. Smeetslaan. De bouw van deze woningen was in handen van het bedrijf A.C. Borst B.V Kobus In de tachtiger jaren, toen het slecht ging in de bouw, besloot Ton Borst samen met Kees Huipen van het gelijk namige schildersbedrijf om kleine reparatie- en onder houdswerkzaamheden in de particuliere sector te gaan uit voeren. Voor dat doel werd Kobus opgericht, een bedrijfje dat regionaal kleine klussen ging verrichten. Voor het bewaren van de eigen identiteit bleven het aannemersbe drijf Borst en Kobus afzonderlijk opereren. Kobus werd een succes; het aandeel van de firma Huipen werd door Borst overgenomen en Kobus kreeg de nodige bekend heid, niet in de laatste plaats door de opvallend gekleurde gereedschapsauto, die veelvuldig in het dorp kon worden waargenomen. Door de opkomst van de ZZP-ers voor klein particulier werk verschoof het werkterrein van Kobus rond 2000 naar grotere klussen en bouwactiviteiten. De Kobus-activiteiten werden beëindigd en geïntegreerd in het bouwbedrijf Borst. Na de pensionering van Cees van der Laan in 2001 werd de directie gevormd door Ton Borst en Wim Rodenburg. Wim was al op 15-jarige leeftijd in 1969 bij het bedrijf begonnen en had zich in de loop der jaren opgewerkt tot iemand die de organisatie en het managment van de projecten op de bouw plaats behartigde en de relaties met de opdrachtgevers onder hield. Op 1 juni 2013 trad Wim Rodenburg uit het bedrijf en werden zijn taken overgenomen door Jan Louwen. Verdere uitbouw van het bedrijf na 2002 Het naastgelegen pand van schildersbedrijf Huipen werd in 2002 aangekocht en toegevoegd aan het bestaande bedrijfspand van AC Borst Bouw. Op 17 januari 2003 vierde de onderneming uitgebreid het negentigjarig bestaan met het voltallige personeel. Na een sterke groeiperiode vond in 2006 de tot nu toe laatste verbouwing plaats. Het bedrijfspand werd opnieuw uitgebreid en tegelijkertijd werden de gevelpartij en de entree volledig vernieuwd. Het pand herbergt nu naast een grote werkplaats met machines voor de fabricage van onder andere kozijnen en prefab-delen ook een verf- spuiterij, een afdeling calculatie, werkvoorbereiding en engineering, en de afdelingen bouwservice, administratie, personeel en organisatie. Verder een vergaderzaal annex cursusruimte, een kantine en een aantal kantoren. Naam en logo van het bedrijf wordt vanaf 1998 AC Borst Bouw. ifömrtKtNiwi 105

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 105