Piet Borst verliet het bedrijf vanwege pensionering in 1975. Zijn broer Wim Borst volgde hem in 1982 vanwege zijn gezondheid. Ton Borst en Cees van der Laan zetten de zaak voort, waarbij Ton vooral de bouwondernemer was en Cees boekhouding en financiën voor zijn rekening nam. Initiatiefnemer ontwikkeling bedrijventerrein Castricummer Werf De plannen voor een bedrijfster rein in Castricum dateren al vanaf 1973, toen de gemeenteraad bij de behandeling van de structuur schets bepaalde dat zo'n terrein in de zeer nabije toekomst beschik baar moest komen voor de hier ter plaatse gevestigde bedrijven. In december 1975 sprak de gemeenteraad zich in principe uit over een locatie voor een bedrijfs terrein ten oosten van de Oude Haarlemmerweg. In september 1977 was een conceptplan zover gereed dat een inspraakproce dure kon worden gehouden. Medio 1979 volgde de tervisie- legging en werden bezwaren ingediend die uitliepen op een vele jaren durende bezwaarpro cedure tot aan de Kroon. Pas in december 1984 zette de gemeenteraad unaniem het licht op groen voor de ontwikkeling van het bedrijfsterrein zuid en werd aan het bouwbedrijf A.C. Borst medewerking verleend bij het in exploitatie brengen van het terrein. Ton Borst: "Wij namen in 1978 het initiatief tot de ontwikkeling van het bedrijventerrein. Op dat moment zag de bouwmarkt er florissant uit en wij waren er van overtuigd dat een eigen bedrijventerrein in de gemeente Castricum in een grote behoefte zou voor zien. Aanvankelijk stonden wij vrijwel alleen in die gedachte. De gemeente stelde zich uiterst terughou dend op en de economie begon gaandeweg te ver slechteren. Daarbij ontstond bovendien ook nog een slepende bezwaarprocedure tegen het bedrijventer rein, die het bouwen jarenlang onmogelijk maakte. Dat waren voor ons buitengewoon zorgelijke ont wikkelingen; wij hadden er ruim twee hectare grond gekocht. Er was dus geen weg meer terug en wij moesten doorzetten, ook al durfde aanvankelijk geen enkel bedrijf de overstap naar het bedrijventerrein te maken. Ze kregen geen geld van de bank net als nu. Toen ons bedrijf besloot om zelf alvast naar de Cas- tricummer Werf te verhuizen, keerde het tij. Eerst nog aarzelend maar gaandeweg begonnen de bedrijven steeds sneller toe te stromen. Onze verwachtingen kwamen uit. Wij hebben er steeds in geloofd, ook al is het wel eens moeilijk geweest Op 26 maart 1985 kon het officiële startsein voor de rea lisering van het bedrijventerrein Castricummer Werf ein delijk worden gegeven. In mei 1985 ging de eerste paal de grond in en in december 1985 verhuisde Borst van de Bakkummerstraat naar de Castricummer Werf. Het is het eerste bedrijf dat begin 1986 op het nieuwe bedrijfster rein in gebruik werd genomen met kantoor-, magazijn- en showruimte, annex timmerwerkplaats. A.C. Borst B.V. richtte haar activiteiten vervolgens op een verdere realisering van het bedrijventerrein met de bouw van het eerste bedrijfsverzamelgebouw waarvan de ople vering in het eerste kwartaal van 1986 volgde. Burgemeester Schouwenaar opende op vrijdag 8 mei 1987 het bedrijventerrein Castricummer Werf met de eerste twintig bedrijven. Een jaar later opende hij op 6 mei 1988 nog vijf nieuwe bedrijven op de Castricummer Werf. Ver volgens was er een feestelijke 'open dag'. De aannemerscombinatie Geestbouw In 1985 was het nieuwbouwprojekt Geesterduin in ont wikkeling. Het betrof de bouw van in totaal 149 woningen aan de C.F. Smeetslaan tussen de Geesterduinweg en het gemeentehuis en de bouw van het Klaverland, een nieuwe woonvorm voor lichamelijk gehandicapten aan de Alk- maarderstraatweg. Mede om het werk maximaal door de plaatselijke aanne mers te laten uitvoeren besloot de gemeenteraad om de aannemerscombinatie Geestbouw de bouw te gunnen. Geestbouw was ontstaan op initiatief van Ton Borst en was een combinatie van vijf plaatselijke bouwbedrijven: A.C. Borst, Joh. de Nijs, M.J. de Nijs, Gebr. Tromp en H.W. Twisk en. Het was een vennootschap onder firma en werd op 25 mei 1981 opgericht om te komen tot de ont wikkeling en uitvoering van grootschaliger bouwprojec ten om zo de continuïteit van de samenwerkende bedrij ven te waarborgen. De combinatie presenteerde zich als 104 Nieuwe bedrijfspand van A.C. Borst op de Castricummer Werf.

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 104