Aannemer Toon Borst werkte veel samen met twee andere bedrijven aan de Bakkummer- straat, te weten Kees de Groot en Johannes Weda, waarbij Kees de Groot het metselwerk deed, Johannes Weda het schilderwerk en Toon Borst het timmer- en uitzetwerk. Toon Borst en Kees de Groot hadden samen al vanaf 1924 meerdere percelen bouwterrein gekocht in de omgeving van de Tetburgstraat en de Dr. Jacobilaan te Bakkum. In 1946 betrof dit gezamenlijk bezit een totaal oppervlak van ruim 8500 m2. Op het nog braakliggende ter rein wordt door vrijwilligers een speeltuintje gerealiseerd dat burgemeester Smeets in 1949 officieel opent. Tot midden jaren vijftig heb ben de kinderen van Bakkum hier kunnen spe len. Op 1 januari 1952 trad oprichter Antoon Borst uit het bedrijf. Drie jaar later overleed hij op 30 augustus 1955 op 74-jarige leeftijd. Het bedrijf werd door de drie broers verder uitgebreid. In 1968 werd het grote opslagter rein achter het bedrijfspand aan de Bakkummerstraat over kapt. De timmermanswerkplaats aan de voorkant van het pand verhuisde naar de grote ruimte. De oorspronkelijke werkplaats vooraan de Bakkummerstraat werd in 1970 in gebruik genomen als doe-het-zelfwinkel tot in 1979 de ruimte wordt bestemd voor kantoorruimte en showroom. Besloten vennootschap A.C. Borst in 1972 Op 1 januari 1972 richtten de broers Piet en Wim de besloten vennootschap A.C. Borst B.V. op. Hun broer Cor was inmid dels op 16 december 1971 overleden. Diens aandeel ging in de nieuwe vennootschap over op zijn zoon en schoonzoon, respectievelijk Ton Borst en Cees van der Laan. Het bedrijf ging vanaf dat moment zich meer bezighou den met renovatiewerk en groot onderhoud van wonin gen voor woningbouwbedrijven en overheidsinstellingen naast zijn activiteiten voor de burger- en utiliteitsbouw. De afdeling grond- en waterwerken werd in 1973 afgestoten. In 1978 nam A.C. Borst B.V. het aandeel over van De Groot in het bouwterrein aan de Tetburgstraat en Dr. Jaco- bilaan. Aan het einde van de zeventiger jaren werden er huizen gebouwd; deze zijn nu gelegen aan de Dokter Mel- chiorlaan en aan de Van Renesselaan. Het bedrijfspand aan de Stetweg. Het speeltuintje aan de Tetburgstraat. 103

Jaarboek Oud Castricum | 2013 | | pagina 103