De leden van 't Steegie in 2008. V.l.n.r. achterste rij: Piet Bakker (Castricum), Joop Mooij, Piet Bakker (Heiloo), Herman Rab, John Sallehart, Ed Huitinga, Nico Veldt, Hans Oudejans en Ton Res; middelste rij: Gerard BorstJaap Spek, Piet Veldt, Jan van Zilt, Piet Duin, Bert Hooft, Piet Glorie en Toon Stuifbergen; voorste rij: Giel de Reus, Bert Zonneveld, Martien Res, Rob Stet en Nico Scheerman. Groepsfoto van 't Stetje uit 2010. V.l.n.r. achterste rij: Huib Moot, Jeroen van de Kerkhof, Siem Castricum, Jan van de Kerkhof, Henk Revers, Jaap de Boer, Piet Castricum, Jos Hes, Ronald Bijwaard, Jan Elting, Johan van Venetiën, Siem Groentjes en Kees Rörik; voorste rij: Piet Nieuwenhuizen, Stefan Castricum, Harm Regts, Cees Brouwer en Eugene Burgzorg. vanzelfsprekend de naam van de vereniging mee verbonden is. Sinds het overlijden van Jan van de Kerkhof in april 2012 wordt de functie van voorzitter bekleed door Hans Molenaar. Momenteel telt de club alweer 20 leden die op vrijdag avond bij elkaar komen. In het voorjaar van 2011 werd het clubtenue, bestaande uit een zwarte of donkerblauwe broek en een wit overhemd, uitgebreid met een rood vestje dat werd voorzien van een geborduurd embleem, t Stetje organiseert elk jaar drie toernooien, waarvoor ook andere verenigingen worden uitgenodigd. Verder wordt veel aandacht besteed aan de onderlinge band door middel van een clubblad en het jaarlijks organiseren van een barbecue of een andere gezellige avond. In november 2009 is men zelfs met de hele groep en partners drie dagen op stap geweest. Nastoot In Bakkum en Castricum wordt er anno 2012 nog door circa 200 biljarters in clubverband gespeeld. Ondanks het 86 feit dat de oorspronkelijke biljartsport door de opkomst van pool- en snookerbiljarts fors aan populariteit heeft moeten inboeten, telt ons dorp toch vijf gezonde vereni gingen die deze edele sport beoefenen. Daarom is de ver wachting dat er hier nog lange tijd wordt gekrijt! Hans Boot Bronnen: Archiefmateriaal en websites biljartverenigingen; Castricum-Bakkum in vervlogen jaren, 1996; Heideman H., Dorpje aan de duinkant, 1986. Met dank aan: Cees Burgmeijer, Jan Feeke, Hans Gos- selink, Theo de Graaf, Eric Hansman, Jeroen van de Kerk hof, Jan Levering, Henk Marcker, Gerard van Oostrom, Martin Res, Marieke Schigt-Van Duin, Rob Smit, Ber Veldt, Jan Veldt, Maarten Voogt en Peter Vos.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 88