Het KNBB-team van De Doorschieter in het seizoen 2006-2007. V.l.n.r. staand: Cees van Oostrom, Joop van der Wijst, (sponsor) Marc van Delden en Janhans Berg; zittend: Eric Hansman, Frans Lute, Theo Zentveld en Tiddo Luttjeboer. De Doorschieter. Vele leden zegden dat jaar hun lidmaatschap op om verschillende rede nen, waarvan er een was dat men geen ver plichtingen wilde aangaan ten opzichte van de stichting die per die datum het centrum in Geesterduin ging beheren. Omdat er nog maar zes leden overbleven, heeft het bestuur onder voorzitterschap van Frans Lute toen maar besloten om de vereniging op te heffen. 't STEEGIE (1988) Van een vereniging met een historie van 24 jaar mag je toch verwachten dat er een en ander op papier is terug te vinden. Dat geldt echter niet voor 't Steegie, dat als vijfde Castricumse biljartvereniging op 28 november 1988 het levenslicht zag. Voor zitter Martin Res (1936) kon dat echter wel verklaren en wist gelukkig nog veel te ver tellen: "Ik kwam in de jaren '80 nog wel eens een biljartje maken bij de gebroeders Veldt aan de Jac. Rensdorpstraat. Jan Stet vroeg me op een gegeven moment of ik er iets voor voelde om mee te helpen een club op te richten. We wilden namelijk niet bij Onder Ons spelen, want dat niveau was te hoog voor ons. Al snel hadden we 10 man nen die mee wilden doen en onder leiding van voorzitter Verner Oussoren gingen we van start. De naam 't Steegie werd bedacht door Klaas Tessel die zich liet inspireren door het feit dat je alleen via een steeg te genover het zwembad de garageboxen van Veldt kon bereiken. Toen het biljartcentrum daar werd opgeheven, gingen we natuurlijk mee naar de nieuwe vestiging in Geester duin. Ondertussen waren we uitgegroeid tot 22 leden. In 2005 wilde Oussoren on middellijk weg bij Veldt, omdat de gebroe ders lieten doorschemeren dat ze wilden stoppen. De voorzitter schreef op dat mo- De eerste acht van 't Steegie in 1996. V.l.n.r. staand: Nico Scheerman, Bert Zonneveld, Piet ment zonder overleg of inspraak een brief Glorie en Toon Stuifbergen; zittend: Huib Moot, Pé Zonneveld, Jan Glorie en Arno Nooij. aan alle leden, waarin hij meedeelde dat er vanaf september in het biljartcentrum aan de Steweg zou worden gespeeld. Dat veroorzaakte twee- danken aan de gezelligheid die bij ons voorop staat. Zo or- spalt binnen de vereniging, met als gevolg dat ongeveer ganiseren we op een vaste avond tussen kerst en nieuwjaar de helft opstapte en een nieuwe vereniging oprichtte. De een spelletjesavond. Aan het eind van elk seizoen vindt de andere leden bleven bij Veldt spelen en doen dat nu nog. prijsuitreiking plaats en in juni hebben we een feestavond. Ik werd na de breuk de nieuwe voorzitter van 't Steegie en Zo hou je het lang vol, alleen zou ik zo langzamerhand wel binnen anderhalf jaar zaten we weer op 22 leden. Waar- willen aftreden om plaats te maken voor een jonge voorzit- schijnlijk heeft Oussoren, die inmiddels is overleden, alle ter. Maar waar vind je die vandaag de dag? papieren meegenomen en is er daarom bijna niets meer terug te vinden. Ook hebben we nog geen website, om dat de gemiddelde leeftijd 65 is en er niemand staat te 't STETJE (2005) dringen om ermee aan de gang te gaan. Ons jongste lid is ongeveer 55 jaar en ikzelf ben met 75 jaar zo 'n beetje De jongste biljartvereniging van Castricum heet 't Stetje. de oudste. Zoals al beschreven onder 't Steegie, werd Vemer Oussoren We spelen alleen onderlinge wedstrijden op de donderdag- voorzitter van deze nieuwe vereniging die op 25 juli 2005 avond. Kenmerkend is de hoge opkomst. Er zijn veel avon- werd opgericht. Met 14 leden ging men puur als gezelschaps- den waarop iedereen er is en dat is voor een groot deel te groep van start in het biljartcentrum aan de Stetweg, waar 85

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 87