Daarna maakte ik met Willem Harder, de toenmalige uitbater van Duinzicht en organisator van dit bil jartspektakel, een rondedans voor de enthousiaste supporters, familieleden, vrienden en vele andere be langstellenden. Ook mocht ik diverse geschenken en een geldbedrag in ontvangst nemen. De enige smet op mijn prestatie is dat het record niet erkend kon wor den door het Guinness Book of Records, omdat de po ging door twee spelers dient te worden ondernomen. De tweede kandidaat van Duinzicht haakte echter af. Toen besloot ik het maar in mijn eentje te doen. Met veel plezier kijk ik hierop terug en ik sta nog steeds achter mijn uitspraak vlak na het behalen van het re cord: "Dit was eens, maar nooit weer! BILJARTCLUB VOOR OUDEREN (1981) Beginjaren '80 bleek er draagvlak te zijn voor een nieuwe biljartvereniging, omdat ook de vergrijzing in ons dorp sterk was toegenomen. Op 23 maart 1981 zag de 'Biljart club Voor Ouderen' (BVO) het levenslicht. Ko van Malde- gem was de eerste voorzitter. De voorzitters van 1981 tot heden Ook deze vereniging vond in de eerste dagen van haar bestaan onderdak bij café Leferink. De leden waren aan vankelijk blij hier te kunnen biljarten, maar misten toch wel een eigen accommodatie. Die werd gelukkig vrij snel gevonden boven de nieuwgebouwde bakkerij van Kuil man aan de Stetweg. Samen met enkele andere verenigin gen ging de BVO deel uitmaken van de Stichting Biljart en Bridge Centrum. Uit de beginjaren komen namen voor als die van Ko van Maldegem, Anton Ellermeijer en Jan Edam, bestuurders van het eerste uur, die met hun enthou siasme en doorzettingsvermogen de vereniging door de eerste roerige jaren hebben geloodst. Een van de oprichters Jan Edam (1919-2012) was met Ko van Maldegem (1921-2004) een van de oprichters van BVO. De in middels overleden Jan vertelde daar het volgende over: "Er waren rond 1980 zoveel ouderen die wilden bil jarten dat er behoefte was aan een nieuwe club. In De Kern vond de oprichtingsvergadering plaats en in het begin hebben we nog even bij Leferink gespeeld tot we overstapten naar het pand van Kuilman aan de Stet weg. Dat heeft ons, maar ons niet alleen, vele slapeloze nachten bezorgd. Er was een bedrag van f 120.000,- nodig voor de inrichting van de speelruimte en voor de aanschaf van materialen. Dat bedrag hadden we niet en de beide andere verenigingen, de biljartvereniging WIK en Bridgekring 1966 evenmin. Op subsidie van de gemeente hoefden we niet te rekenen. Een verzoek aan een van de Castricumse banken om een lening had ook geen resultaat. De bank liet weten dat er onvoldoende onderpand zou zijn om, als we het niet zouden redden, bij het opheffen van de stichting de lening terug te beta len. Over de helft van het bedrag zou eventueel te praten zijn. We hebben toen een obligatielening uitgeschreven en binnen 14 dagen was dankzij het enthousiasme van de verenigingen en hun leden het benodigde bedrag van f 60.000,- binnen. De bank ging toen ook over stag en de Stichting Biljart- en Bridgecentrum kon van start. BVO had als deelnemende vereniging een eigen home! De eerste jaren waren mager en elke cent werd omgedraaid. Over een koekje bij de koffie moest in het stichtingsbestuur worden gestemd... Ik weet ook nog goed dat we geen personeel in dienst konden nemen voor buffet- en schoonmaakwerkzaamheden, omdat er dan belasting was verschuldigd over de betalingen. Daarom vroegen we maar vrijwilligers via een adver tentie en daar kwamen voornamelijk vrouwen op af Zij kregen dan een vergoeding van maximaal f 1500,- per jaar en als ze dat bedrag hadden bereikt, moesten ze van de boekhouder vertrekken en mochten pas het jaar daarop weer terugkomen... Toch is alles op zijn pootjes terechtgekomen en na 10 jaar waren alle schulden af gelost en was de gehele inventaris afgeschreven. Ik heb bij BVO een hele leuke tijd gehad. We speelden onderlinge wedstrijden, maar ook tegen Alkmaar en Heemskerk. Toen ik in 2006 in De Santmark ging wo nen, vond ik het mooi geweest en ben ik gestopt met biljarten. Mijn keu heb ik echter nog steeds bewaard. Ko van Maldegem Joop Lamers Jan van der Vliet Andy van Ollefen Rob Smit 1981 - 1990 1990 - 1994 1994-2003 2003 - 2009 2009 - heden Het eerste bestuur van de Stichting Biljart- en Bridge Centrum. V.l.n.r. achterste rij: Maarten Voogt, jaap van der Himst, Piet van der Maat en Jan Edam; voorste rij: Theo Bijman, Ko van Maldegem en jaap van der Werf. Dit zijn vertegenwoordigers van Bridgekring 1966, Biljartvereniging WIK en de Biljartvereniging voor Ouderen.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 85