WIK-leden tijdens het 30-jarig bestaan in 1995. V.l.n.r. achterste rijTheo Bijman, Rob Tijms, Henk Smolenaars, Ber Beentjes, Peter Vos, Gert- Jan Beentjes en Peter Groenendaal; middelste rij: Anton Steij, Cees Burgmeijer, Cor Stroet, Klaas Ulder, Hans Beijersbergen, Piet Liefting, Hans Gosselink en Gerard Ursem; voorste rij: Jan Plug, John Heeze, Peter Ent, Jan Kamp, Jan van der Zon en Gert Lute. Theo de Graaf deed poging werelduurrecord biljarten Het biljarten in Castricum kwam in de zomer van 1971 volop in het nieuws. Binnen de biljartclub Duinzicht, die in het gelijknamige café aan de Beverwijkerstraatweg speelde, was namelijk het idee ontstaan om een aanval te doen op het wereldrecord non-stop biljarten, dat op dat moment stond op 67 uur en 32 minuten. Theo de Graaf (1951) wilde wel een poging doen om dat record te verbreken en startte met zijn marathon op donder dag 15 juli om 16.00 uur, nadat de acquitstoot was ver richt door niemand minder dan zanger Johnny Jordaan. Theo: "In het begin had ik nogal last van zenuwen, Theo de Graaf aan het begin van zijn recordpoging, waarbij Johnny Jordaan eregast was. maar toen ik eenmaal op gang was kwamen de praatjes wel weer. Voor deze poging had ik van biljartfabriek Feller uit Hoorn een mooie keu gekregen die goed in de hand lag. De medische verzorging was prima geregeld. Huisarts Van den Bergh controleerde regelmatig mijn conditie en fysiotherapeut Rob Schouten masseerde mij van tijd tot tijd. Ook waren leden van de Castricumse EHBO onafgebroken aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Ik moest mij daarbij aan een uitgekiend di eet houden met zo weinig mogelijk calorieën, dat onder andere bestond uit een appel, zuurkool, beschuit, thee, bouillon, citroen en karnemelk. Uiteindelijk hield ik het vol tot zondag 18 juli 12.03 uur en toen vond ik het na 68 uur en 3 minuten welletjes. Daarmee werd het oude record dus verbeterd met 28 minuten. Overigens hing dat succes nog even aan een zijden draadje, toen ik in de nacht van zaterdag op zondag een black-out kreeg. De slaap overviel me en ik dreigde volkomen in elkaar te zakken. Na een massage, een rondje hardlopen in de frisse buitenlucht en een koude douche wisten ze mij echter weer klaar te stomen voor de slotfase. Toen het moment eenmaal daar was, bleek dat ik in totaal 3725 caramboles had gemaakt, oftewel een gemiddelde van 1,04. Dat was hoger dan mijn algemeen gemiddelde bij de club! Tijdens deze marathon speelde ik trouwens te gen mijn eigen clubleden die steeds rouleerden. Na afloop was het tot diep in de nacht groot feest met optredens van de Wico 's en de Amsterdamse zan ger Bolle Jan. Ik werd bedolven onder de bloemen. 82

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 84