Enkele maanden na de oprichting trad de vereniging toe tot de KNBB en ging spelen in district Alkmaar, waar menig kampioenschap werd behaald. Boven genoemd drietal werd met Gert Lute erbij zelfs in 1967 Nederlands kam pioen in de vierde klasse libre. Een unieke prestatie voor zo'n jonge club. Bij de huldiging kregen de Castricum- mers een compliment van de voorzit ter van de bond voor hun kleding. In die tijd was het namelijk de gewoonte om in een zwarte trui te spelen, maar de biljarters van 'De Rustende Jager' deden dat in een zwart vest. Na de sloop van De Rustende Jager in 1976 moest de vereniging naar een an dere locatie uitzien en kwam toen te recht in het biljartpaleis van Leferink. Vanwege het verdwijnen van 'De Rus' besloot men de naam te veranderen in 'Willen Is Kunnen' (WIK). Mede door meer biljartmogelijkheden kon ook het aantal leden worden uitgebreid. Het kampioensteam van WIK in 1967. V.ln.r.: Anton Steij, Nico de Jong, Cees Burgmeijer en Gert Lute. De vereniging kende tot nu toe slechts vier voorzitters. Daarvan is Peter Vos de langst zittende. De voorzitters van 1965 tot heden Nico de Jong 1965 - 1973 Ko van Maldegem 1973 - 1978 Jaap van der Himst 1978 - 1980 Peter Vos 1990 - heden Plezier WIK is geen vereniging meer die op hoog ni veau speelt. Enkele spelers zijn naar een club ge gaan die beter bij hun ambities paste. Van de drie oprichters speelt momenteel Cees Burgmeijer (1939) nog steeds bij WIK. Cees merkte het vol gende op: "Met Gert Lute, die er vlak na de op richting bij kwam, ben ik inmiddels 47 jaar lid; wij beiden zijn erelid. Verschillende spelers zijn al meer dan 30 jaar lid, want over 't algemeen zijn Wikkers honkvast. Het ledenaantal is onge veer 25 en dat blijft constant. Elk jaar doen verschillende spelers mee aan districtswedstrijden in diverse spelsoor- ten en af en toe wordt een mooi succes gehaald. Het be langrijkste is echter dat de leden veel plezier beleven aan hun hobby en daar iedere week naar uitzien. WIK is naast een biljartclub ook een gezelligheidsclub, want meerdere keren per jaar worden ook de partners van de leden uitge nodigd om samen aan een activiteit deel te nemen. Biljarters van WIK in actie aan de Stetweg. Evenals Onder Ons verhuisde de club in 1980 naar het voormalige veilinggebouwtje in de Dorpsstraat. Samen werking met enkele andere verenigingen, waaronder een aantal bridgeclubs, leidde ertoe dat WIK in 1982 opnieuw verkaste. Toen werd het onderkomen gevestigd in het bil jart- en bridgecentrum aan de Stetweg, waar men nu nog speelt. Daar beschikt de club ook over vier prachtige wed strijdtafels. Op 27 oktober 1990 hield de vereniging daar een receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. 81 SHIIT TUI) «.ES Hl. i w.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 83