in Bakkum kwamen veel hoger uit dan die voor Egmond en omdat Egmond meer overnachtingen oplevert, is voor het openhouden van die locatie gekozen, Sinds 15 april 2012 is Koningsbosch formeel gesloten, alleen als Stayokay Egmond onvoldoende plaatsen voor groepen beschikbaar heeft, wordt nog van Koningsbosch gebruik gemaakt. Zo zal de situatie blijven totdat een nieuwe eigenaar of huurder is gevonden. De majestueuze kastanjeboom, voorafgaand aan de opening in 1932 als een klein boompje geplant, heeft het (jeugd)herbergtijd- perk overleefd. Ernst Mooij Bronnen: Anoniem, Geïllustreerde gids met wandelkaart van het provinciaal landgoed te Castricum, uitgegeven door de directie van het badhotel (1932); Bolman, J., Meilink, L., Warffemius M.G., Eem kwart eeuw jeugdherbergen 1929-1954; Bookelmann, W.W., NJHC Inlichtingen Jeugdherbergen, 50 jaar dienstbaar aan de jeugd (1979); Eikman, M., Dagblad Kennemerland, 1-3-2002, Jeugd herberg betekende saamhorigheid; Heideman, J„ Castricum en Bakkum tijdens de Tweede Wereldoorlog, Deel I 1939-1942; Koninklijke bibliotheek, digitale raadpleging van ver schillende edities van Het Vaderland: staats- en letterkun dig nieuwsblad en het Haarlem's Dagblad; Kortenoever, H., Wie was Eldert Kortenoever, 29e Jaarboek Oud-Castricum (2006); Krantenknipsels over o.a. de zangcarrière van Leo Rom- merts; Nieuwsblad voor Castricum, 20 maart 2002, Konings bosch stond bij iedereen bekend als de muziekherberg; NJHCursief, mededelingenblad nr. 6 (1995); Noord-Hollands Archief, digitale raadpleging van het Haarlem's Dagblad; Regionaal Archief Alkmaar, digitale raadpleging van ver schillende Alkmaarsche Couranten; Vries, S. de, Koningsbosch Bakkum (2011) en 80 jaar Ko ningsbosch Bakkum (2012); www.stayokay.com. Met dank aan: Erna en Ger Fopma, Kees Verbeek, Ma rieke Ferwerda, Devra Mooij, Sander Bodegraven en Nina de Wildt. 74

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 76