Bakkum het buffet klaarzetten, afwassen, tafels afnemen, de zaal en de keuken schoonmaken. Later werd ik ook ingezet bij het schoonmaken van de kamers en op het laatst werkte ik als receptioniste. Koningsbosch wordt vooral door groepen bezocht, zoals van basisscholen uit Nederland, maar ook uit het buitenland. Artsen zonder Grenzen komt ook regelmatig. In de weekenden zijn er vooral Neder landse families. Devra: "Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet heel veel contact met de gasten had. Als ik klaar was met afruimen van het ontbijtbuffet en het werk in de keuken, waren de meeste mensen al uitgecheckt of vertrokken om er een gezellige dag van te maken. Stayokay Sinds 2003 is het begrip 'jeugdherberg' vervangen door het meer internationaal klinkende 'hostel' en is 'Koningsbosch' vervangen door 'Stayokay Bakkum'. Het hoofdkantoor van de Stayokay bevindt in Amsterdam en beschikt nu over 26 hostels. Ongeveer de helft van de bezoekers komt uit het buitenland. Er hoeft al lang geen corvee meer te worden gedaan. De trekkerskaart is vervangen door de stayokaycard, de eetzaal wordt nu restaurant genoemd en de eenvoudige maaltijden zijn vervangen door driegangendiners. Frank van Vught is alweer een aantal jaren manager van de Kennemer Duincamping Geversduin en na een interimperiode is Sander Bodegraven in novem ber 2009 manager van Stayokay Bakkum geworden. Omdat hij zowel manager van Stayokay Bakkum als van Stayokay Egmond is, moet hij zijn aandacht verdelen over een tamelijk groot team medewerkers. Wat de open haard in de haardzaal betreft, heeft vol gens Sander de verhoging van de vuurplaats niet tot verbetering geleid. "Alleen met heel langzaam op stoken krijgt de schoorsteen voldoende tijd om op te warmen en ontstaat er voldoende trek voor een knap vuur. Maar zodra er deuren open gaan en er valse trek ontstaat, is het mis. Sander met een deel van zijn team. V.l.n.r.: Leonie Zandbergen, Cecilia Gatti, Veronica Pool, Kim de Jong en Sander Bodegraven. Jeugdherbergvaders en -moeders 1932 Jan en Sien Reinders 1942 Leo en Alie Rommerts 1960 Joop en Saar Richter 1971 Wim Ferwerda 2001 Frank van Vught 2009 Sander Bodegraven. Tegenwoordig is iedereen welkom. Schoolklassen komen op werkweek, maar ook groepen uit het bedrijfsleven we ten Stayokay Bakkum te vinden. Er kunnen ruimten wor den gehuurd, ook voor 'all inclusive' feesten. Individuele gasten, gezinnen, opa's en oma's met kleinkinderen wor den de laatste jaren zoveel mogelijk naar Stayokay Eg- mond verwezen. De meeste gasten komen niet meer op de fiets en al helemaal niet lopend met een zware rugzak op de schouders. Om aan het autogebruik tegemoet te komen, ligt naast de jeugdherberg nu een ruim parkeerterrein. Stayokay is nog steeds een organisatie die tegen een zeer schappelijke prijs een comfortabel verblijf biedt, maar voor Stayokay Bakkum is dat na 80 jaar voorbij. Volgens Sander Bodegraven is het een moeilijke afweging ge weest. "Er moest zowel op de locatie Bakkum als Egmond worden geïnvesteerd. De renovatiekosten voor het gebouw 73 Het einde van Koningsbosch/Stayokay Bakkum. HOSTELLING INTERNATIONAL

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 75