Wim Ferwerda (1943-2011). dat merkje. Er is ook geen lol meer aan om achter de bar te staan. Niet voor mij, maar ook niet voor de gasten. Die zien liever iemand van hun eigen leeftijd. Dus ik sta nu achter de bar, wanneer er middelbare dames in de herberg zijn. Als Wim geconfronteerd wordt met de plannen om de jeugdherberg in Bakkum en die in Egmond onder te brengen bij één beheerder, houdt hij het voor gezien. Met een afvloeiingsregeling wordt het hem mogelijk gemaakt om op 58-jarige leeftijd met pensioen te gaan. Na een kort ziekbed komt hij op 17 juli 2011 te overlijden. Dochter Marieke heeft haar hele jeugd op Koningsbosch doorgebracht: "Ik heb er een fantastische tijd gehad en heb me er als enig kind nooit eenzaam gevoeld. Ik ben opgegroeid in een mooie omgeving met veel bos en veel mensen om me heen. Ik kon me kostelijk vermaken met de kindeten van de gasten. Ik had een goede band met mijn vader. Hij hield van kunst, architectuur en geschiedenis. We hebben met z 'n tweeën veel musea bezocht. Managers Wim Ferwerda wordt op 1 januari 2001 door Frank van Vught opgevolgd. Van Vught kan meteen aanpakken, want Konmgsbosch ondergaat opnieuw een flinke opknapbeurt. De entree wordt vernieuwd en een open balie vervangt een klein kantoortje met een luikje waar de bezoekers zich voorheen moesten melden. Verder is direct achter de re ceptie een bar geplaatst en de eetzaal wordt ook geschikt gemaakt als feestzaal, met discolichten en een mobiele bar. In de gemoderniseerde jeugdherberg zijn gelukkig enke le oude details behouden gebleven. Zo is de open haard met aan beide zijden de glas-in-loodraampjes in ere ge houden. De vuurplaats van de open haard is verhoogd om de schoorsteentrek te verbeteren. De muurschilderingen, die Jan Reinders had aangebracht, zijn verdwenen. In de haardzaal staat zelfs een bar, want het alcoholverbod is al lang geleden opgeheven. 72 Frank van Vught gereed voor het serveren van de soep. Op zondag 24 maart 2002 is het feest. Koningsbosch be staat zeventig jaar en dat wordt gevierd. De jaarlijkse re- unie van jeugdherbergleiding wordt ter gelegenheid van het jubileum in Bakkum gehouden.'s Middags is er een open huis met onder meer een foto-expositie en een thea terworkshop voor kinderen. Devra Mooij, een kleindochter van de eerder genoemde Piet Mooij van boerderij Zeeveld, is in 2001 op 16-ja- rige leeftijd als oproepkracht in jeugdherberg Konings bosch begonnen. Over haar eerste baantje zegt ze het volgende: "Ik vond het in het begin natuurlijk heel span nend, maar lieve collega s hebben mij goed opgevangen. Al gauw had ik het er erg naar mijn zin en ging ik meer voor de gezelligheid naar het werk dan voor het geld. Bijna elke maand hadden we een borrel of een uitje. We hadden een goede band met elkaar en dat zag je duide lijk in het werk terug. In het begin assisteerde ik vooral 's avonds bij het diner en 's ochtends bij het ontbijt, zoals De verbonden heid van de familie Mooij met Koningsbosch: Devra Mooij heeft er gewerkt als assistente, haar oom Siem en vader Ernst hebben er gevolksdanst, oom Nico was kind aan huis bij de familie Richter en haar grootvader Piet was de eerste jeugdherbergva- der op boerderij Zeeveld.

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 74