Jan Langeveld jr.: "Als je vroeger koffie bleef drinken bij een jonge meid dan had je volgens het dorp verkering met haar!" Bronnen: Archiefstukken De Eendracht' Edities Alkmaarsche Courant en Nieuwsblad voor Castri- cum; Heideman H., De oude generatie van Bakkum en Castri- cum (1900-1940), 1982; Loek Zonneveld en Niek Kaan, Alsof het gisteren was 2005. Met dank aan: André Bakker, Cees Bakker, Jeanne van Duijn-Tervoort, John Hommes, Willy Hommes-Lute, Ada en Adri Kaan dorp, Kees Kok, Jan en Dina Langeveld, Wil Meijne-Ter- voort, Ber Veldt, Jan en Jaap Veldt, Miep van Vught en Jan de Winter. waren aan het venten in de Pernéstraat. Hij stond bij het huis van Louman. Toen ik bij de deur kwam en mevrouw Louman had open gedaan, viel ze flauw. Cor vloog toen naar zijn bakfiets en stoof weg. Ik heb natuurlijk direct de dokter gebeld en alles liep gelukkig met een sisser af. Jan vertelt ook nog dat het bestaan van melkslijter annex kruidenier geen vetpot was: "Elk dubbeltje werd thuis om gedraaid. Mijn vader nam zelfs op zaterdagmiddag de melk bussen na het schoonmaken op de fabriek mee terug met heet water, waarmee de kinderen dan werden gewassen in een grote stalen kuip die in het melkschuurtje stond.Vaak moest er lang op betalingen van klanten worden gewacht: "Bijna al les ging vroeger op de lat. Er werd doorgaans pas betaald als men kinderbijslag had ontvangen, maar ook dan bleef er altijd nog wel een deel staan tot de volgende maand. Toch heb ik het niet slecht gehad en altijd met veel plezier gewerkt. In 2003 vond ik het welletjes en ben ik gestopt, want door de supermarkten was er weinig meer te verdienen en bovendien was mijn rijdende wagen aan vervanging toe. Slotwoord Jongeren kunnen zich nauwelijks nog voorstellen dat hun ouders en grootouders losse melk kochten bij de melk slijter in de straat. De uitdrukking 'Jij bent er zeker een van de melkboerzal hen weinig meer zeggen. Zij hebben ook de glazen flessen niet gekend met de zilverdoppen die werden gespaard als bijdrage aan de missie. Tegenwoor dig zijn alle soorten melk alleen in pakken en plastic fles sen verkrijgbaar bij de supermarkt. Zo is er in 50 jaar veel veranderd en hebben deze middenstanders al tijden niets meer in de melk te brokkelen! Hans Boot Arend Bron Een van de rijdende winkels van Langeveld. 51

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 53