IP***1 fa* melk en moeder deed de winkel. Er was grote armoede, de mensen hadden geen geld en mijn ouders waren te goed en niet zakelijk genoeg om te stoppen met leveren als er niet betaald werd. Toen zij een woning kregen elders aan het Schoutenbosch, verkocht mijn moeder rookwaren aan de deur. Mijn vader stopte rond 1940 met de melkhandel en deed daarna van alles, zoals verhuizingen en het rijden voor tuinders, boeren en geëvacueerde Castricummers. In 1943 kwam hij in loondienst van de gemeente en haalde met paard en wagen bijvoorbeeld meel op in de Zaan voor de bakkers, maar hij haalde ook lijken van het strand. Va ders dienstverband bij de gemeente was echter niet van lange duur, want hij overleed al in 1947 op slechts 40-ja- rige leeftijd. De winkel van Cor en Marie de Winter aan de Heereweg 25. weg van 1925 tot 1967. Moeder Ma rie bestierde doorgaans de winkel, terwijl Cor zich bezig hield met de melkhandel en het venten. Zoon Jan: "Ik weet nog dat de melk die over was 's middag terug moest worden gebracht naar de melkfabriek. Dat leverde dus minder op, want je miste daarop de winst. Zoals gebruikelijk in die tijd werd van alle kinderen verwacht dat ze na schooltijd en tij dens hun vrije dagen meehielpen in de zaak. Dat gebeurde ook nog toen Piet Bakker voor zijn melkwinkel aan Schoutenbosch 57. Heeft u een feestje? Jan de Winter (1937) is een van de elf kinderen van Cor de Winter (1901-1961) en Maria Schouten. De familie had een kruidenierswinkel en melkslijterij aan de Heere- Piet Bakker jr. (1915-1992). enorm goed. Daarom werd hij ook 'Pietje 'genoemd. Toen vader midden jaren '60 een gezichtsverlamming kreeg, was het fluiten echter over, maar hij kon wel blijven wer ken. Elke vrijdagmiddag liet hij zich knippen en scheren door kapper Jan Stam in de Dorpsstraat. Mijn vader was ook een aantal jaren secretaris van de Eendracht en kwam regelmatig op voor het belang van alle melkboeren. Toen veel Amsterdammers in de Castricumse nieuwbouwwijken wilden gaan wonen, zocht hij ze van tevoren op om ze als klant binnen te halen. Als dat lukte kregen ze 10 eieren en een flesje slagroom... Naast deze familie was er nog een melkboer Piet Bakker, die in 1907 te Waarland werd geboren en in 1933 met echt genote Alie Groen naar Castricum verhuisde. Deze Piet had eerst een stalletje in wild en gevogelte bij de familie Overes aan de Beverwijkerstraatweg. In 1934 startte hij een melkwinkel aan Schoutenbosch 57 (waar Piet Schilder zich naderhand vestigde). Dochter Miep: "Pa ventte met 48

Jaarboek Oud Castricum | 2012 | | pagina 50